Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Reklama

Víte jak vašemu čtyřnohému parťákovi usnadnit svátky?

Jako každý rok touto dobou řešíme velké množství útěků psů, který vyděsily ohňostroje či používání pyrotechniky

Autor: Reklama 19. prosince 2023 09:40 , aktualizace pondělí 12. února 13:41

Zvířata

Partner článku – Express servis


     Každý rok po silvestrovských oslavách zveřejňujeme obrovské množství proseb o pomoc čtenářů, kterým kvůli vyděšení z ohňostrojů a jiné pyrotechniky utekli domácí mazlíčci, převážně psi. Nechceme rozviřovat již tak vyhrocenou debatu na téma, jestli jsou ohňostroje správné či nikoli, ale ve spolupráci s naším partnerem, firmou Express servis, jsme pro čtenáře, kteří mají ze zaběhnutí svého pejska či kočičky strach, připravili několik možností.

Co tedy dělat?

     Nezapomeňme, že psi mají sluch několikanásobně citlivější než lidé a příliš intenzivní hluk u nich může vyvolat silnou bolest či záchvaty paniky.

     V nejideálnějším případě s pejskem odjet někam mimo ruch, na chatu či hory, kde by mělo být přeci jen o něco klidněji než ve městě. Pokud tuto možnost nemáte, je dobré pejska vyvenčit ještě před největším náporem a pokud možno ho i unavit například delší vycházkou.
     Pozor ale na pořádné připnutí psa! Musíte počítat s tím, že v tento čas se nečekaná exploze může ozvat kdykoli, pes může propadnout panice a bude se snažit dostat se z obojku a utéct co nejdál. Pokud máte kšírky nebo postroj, tak raději připnout vodítko k obojku i kšírám zároveň.

     Doma je pak nejdůležitější pejska zabavit a doslova mu zaměstnat hlavu. To znamená ho hlavně nenechat samotného a k rozptýlení použít krom běžné péče i nějaké nové hračky nebo oblíbené pamlsky. Pomoci může cokoli, co odpoutá jeho pozornost od dění venku, třeba i zapnutá televize.
     Pokud je váš pes stresař a na hluk citlivý, je možné použít tišící přípravky přírodního původu jako meduňku nebo Bachovy esence, v nejhorším případě po poradě s veterinářem i tišící léky.

     Na bezpečnost je třeba pamatovat i při ranním venčení, kdy se v ulicích může nacházet větší množství rozbitého skla.

     Ačkoli kočky jsou k následkům ohňostrojů podstatně méně náchylné než psi, i mezi nimi se mohou vyskytnout citlivější jedinci. I pro ně pak platí výše uvedené rady o zaměstnání a zabavení zvířete doma.

Jak předejít ztrátě psa?

     Je bohužel samozřejmé, že i přes veškerá opatření může vyděšený čtyřnohý kamarád utéct. Jedním z možných řešení pak může být pořízení lokátoru, díky kterému by jeho brzké nalezení nemělo být problémem. 
     Express servis má v nabídce například Tractive GPS Tracker, který snadno připnete na obojek, propojíte s aplikací Tractive GPS Pet Finder a máte přehled, kde se váš zvířecí kamarád pohybuje. 

     "Tento GPS lokátor domácích mazlíčků vám umožní sledovat chlupatého člena rodiny v reálném čase. Je to skvělý bezpečnostní prvek v případě, že váš pes nebo kočka rádi bloudí a můžete sledovat i jejich aktivitu. Jedna z možných funkcí lokátoru je vytvoření virtuálního plotu, takže pokud se zvíře od této oblasti vzdálí, aplikace vás na to okamžitě upozorní," sdělil nám Jan Chlebuš.

    Lokátor je v prodeji v různých velikostech i barvách. Je voděvzdorný, odolný vůči nárazům a baterie vydrží nabitá až tři týdny. Produkt má vestavěnou SIM kartu, kterou si aktivujete na stránkách výrobce, včetně volby předplatného tarifu pro úhradu služeb spojených s komunikací GPS lokátoru a vaším telefonem. Balíčků je několik a jsou rozděleny do možností Basic nebo Premium. Tarifní ceny se pohybují od 90,- do 300,- měsíčně.
     V balení pak naleznete GPS Tracker, systém velice praktického uchycení na obojek, nabíjecí kabel, přenosné pouzdro a podrobný návod v češtině.

   Celý tým Express servisu vám přeje poklidné svátky.
Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.