Video

Lupič s nožem čekal peníze, dočkal se ale želízek

Pachatel loupeže s obětí sám počkal na policisty

čtvrtek 1. února 14:19

Loupež Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Ke zvlášť závažnému zločinu Loupež došlo včera v prodejně mobilních telefonů v Chebu.

     Včera v odpoledních hodinách přišel do prodejny s mobilními telefony muž, který zde požádal prodavače o ukázku jednoho z mobilních telefonů, ale jakmile mu ho prodavač poskytl, muž vytáhl z kapsy kuchyňský nůž, který přiložil prodavači k zádům. Následně ho chytl do tzv. „kravaty“ s tím, že po něm požadoval finanční hotovost.
     Prodavač muži odvětil, že na prodejně žádné peníze nemá, že pro ně musí domů. Podezřelý tedy donutil prodavače, kterému stále držel nůž u krku, aby šli k němu domů a prodavač ze strachu o svůj život uposlechl pokynů.
     Jejich příchod do bytu zaznamenala manželka prodavače, které muž řekl, že pokud nedostane 5 000 Kč, tak jejího manžela bodne nožem, který v tu dobu stále držel na jeho krku. Když mu žena oznámila, že ani ona nemá žádné peníze, svolil, aby opustila byt a finanční hotovost sehnala u své příbuzné.
     Žena ale duchapřítomně zavolala na tísňovou linku 158 a celou věc oznámila. Mezitím se prodavači podařilo dostat ze sevření muže, který mu držel nůž na krku, a společně s manželkou utekli před dům, kde čekali na příjezd hlídky Policie České republiky.
     Muž po chvíli přišel za nimi a před domem čekal s nimi v domnění, že přijde příbuzný s penězi. To už ale byla na cestě policejní hlídka Obvodního oddělení Cheb – město, která pachatele na místě zadržela.

     "Po provedených úkonech byl obviněný padesátiletý muž umístěn do policejní cely, neboť jsou ve věci prováděny další vyšetřovací úkony. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Video: PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.