Video

Majitel domu společně s pěstitelem drog poškodili vybavení štábu TV Zak

Pěstírna konopí skrytá v budově kde sídlí ČSOB má mimořádnou dohru

23. května 2018 17:48 , aktualizace 18:40

Drogy Napadení

Partner článku – Delta Plzeň


      Na média se s velikou prosbou o pomoc obrátila žena, které přišel nedoplatek v řádech několika desítek tisíc korun za odběr elektrického proudu v pronajatých nebytových prostorech v Masarykově ulici 66 v Plzni na Doubravce. Žena dle svého tvrzení tak obrovské množství energie samozřejmě neodebrala. Vysokého nárůstu odběru elektřiny si všimla již loni a na věc upozornila majitele domu. Poté se podle jejích slov spotřeba vrátila do normálu.
     Když se žena dozvěděla, že koncem loňského roku v domě byla odhalena pěstírna konopí, došlo jí, že se na ní neoprávněně připojil právě pěstitel. 
     Spotřebovaná energie je ale teď vymáhána po ní.

     Na popud této ženy vyrazil na místo dnes dopoledne štáb TV Zak. Když kolegové z televize natáčeli před domem, z budovy vyběhl majitel domu a zakazoval jim natáčení.
     Kolegové se mu pokoušeli opakovaně vysvětlit, že jsou na místě veřejně přístupném a tedy zde natáčet mohou. Toho ale muž nedbal a vznikla hádka, do které se překvapivě zapojil i sám momentálně trestně stíhaný pěstitel, kterého i po případu s pěstírnou a s pravděpodobnou krádeží proudu majitel domu nechává v domě dál bydlet. Během této hádky došlo i k napadení kameramana TV Zak a poškození jeho kamery. 
     Štáb TV Zak v obavě o své zdraví a majetek musel na místo zavolat policii. Policisté bývalého pěstitele zajistili a převezli k podání vysvětlení. 
     "Vámi dotazovaným případem se nyní zabývají policisté obvodního oddělení Doubravka. Mimo jiné čekáme na vyčíslení škody vzniklé poškozením kamery," uvedla mluvčí policie.
     Do konfliktu mezi výrobcem drog a televizním štábem se výrazně zapojoval i majitel domu. Nezodpovězenou otázkou zůstává, proč se opakovaně staví za zájmy člověka, který dle všeho, jeho nájemnici okrádal o elektrický proud a v jeho prostorech pěstoval konopí, čímž mu způsobil výrazné problémy, mimo jiné i s bankou, která má v budově pronajatou pobočku.

Loni jsme psali:


         "Asi se něco stalo v ČSOB, jsou tam zakuklenci, asi tu banku přepadli" oznamovala našemu kolegovi v neděli večer zvědavá žena, jakmile zahlédla fotoaparát.

     Jenže policisty vbíhající do průjezdu vedle banky nijak nezajímal bankéř, jako spíše zahradník. Ten si musel říci, že pod svícnem bude největší tma a začal v prostorech domu, kde banka opravdu sídlí, pěstovat marihuanu ve velkém. Nešlo totiž o pár kytiček pro nemocnou babičku na její revma, jak často tvrdí příznivci této rostliny. Muž si za bankou postavil profesionální pěstírnu zajišťují úrodu několikrát za rok a tedy vysoký zisk.
     "Plzeňští kriminalisté skutečně v době od 19. do 20. listopadu prováděli domovní prohlídku v domě v plzeňské části města na Doubravce v Masarykově ulici," uvedla mluvčí policie a doplnila:"V této souvislosti bylo nalezeno a zajištěno celkem 70 kusů vzrostlých rostlin konopí, které dosahovaly až do výše jednoho metru a kompletně vybavená pěstírna. Tohoto jednání se měl dopustit 37letý muž, který měl tyto rostliny pěstovat nejméně od 15. října 2017. V současné době jsou rostliny a komponenty určené pro pěstování konopí podrobovány znaleckému zkoumání.
     Případem se kriminalisté dále intenzivně zabývají a v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku."


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.