Opilý majitel Sbaru střílel na hosta a mířil na hlavu barmanky

Podezřelého i zbraň policisté zajistili - jednalo se o plynovku

pondělí 21. ledna 16:04 , aktualizace 20:07

Alkohol Napadení Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     V sobotu 19. ledna došlo k roztržce dvou mužů před barem SBar 24 v Tachově, když se na ulici před barem pohádal jeden z hostů s majitelem či provozovatelem podniku.
     "Pan Zdeněk O. nejprve napadl hosta svého podniku, před podnikem se strhla rvačka, následně pan O. vytáhl zbraň a před ostatními hosty podniku SBar 24 začal střílet. Vystřelil několik ran na utíkajícího mladého muže, na což je poměrně dost svědků, a vrátil se do podniku, kde servírce Ivetě K. držel zbraň u hlavy a křičel, že ji zabije," uvedl nám svědek s tím, že pana O. musela zpacifikovat jeho ochranka.
      Verzi svědka jsme samozřejmě ověřili i u mluvčí policie. Mluvčí potvrdila, že tachovští policisté se zabývají případem výtržnictví a nebezpečného vyhrožování, ke kterému došlo v sobotu 19. ledna letošního roku v brzkých ranních hodinách v Tachově v jednom baru.
     "Po předchozí ústní rozepři došlo následně na veřejném prostranství k vzájemnému fyzickému napadení dvou mužů ve věku 24 a 43 let. Po potyčce mladší z mužů místo se svým kamarádem opustili.
     V tu dobu se starší z agresorů vydal do baru pro svoji plynovku. S tou se pak za dvěma mladými muži rozběhl a z plynovky opakovaně vystřelil.
     Policisté, kteří na místo po oznámení přijeli, provedli s oběma výtržníky dechové zkoušky. V případě staršího muže přístroj naměřil 1,63 promile alkoholu, v případě mladšího 0,74 promile alkoholu. Starší z mužů byl z místa převezen na ošetření do nemocnice.
     Policisté zbraň, ze které starší z aktérů vystřelil, zajistili a nechají ji zkoumat balistikem. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu nebezpečného vyhrožování. Případem se i nadále zabývají."

     Letos se jedná již o druhý incident související s provozovateli barů v Tachově. V prvním případě, na Nový rok po vozidle majitele baru neznámý pachatel minimálně čtyřikrát vystřelil dle všeho z airsoftové zbraně. 
     Podnikatel tehdy dle svých slov zahlédl muže, který ho měl před nedávnem fyzicky napadnout. Přivolal proto policisty, kteří podezřelého vyslechli.
     Po odjezdu policistů majitel baru nastoupil do auta a odjížděl z parkoviště. Než najel na hlavní silnici, zaslechl, jak po něm někdo střílí, přičemž střelec měl podle něj stát nějakých 10 až 15 metrů od auta.
     Není jisté, zda spolu oba případy souvisejí. 

Foto: SBar 24, úvodní ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.