Matka dluží na výživném na své tři děti 351.000 korun

Kriminalisté ženu obvinili ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy

čtvrtek 13. května 12:13 , aktualizace 12:13

Právo

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Domažličtí kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetileté ženy, která byla obviněna ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy.
     "Obviněná žena od března roku 2017 až do současné doby řádně neplní svoji vyživovací povinnost na své tři nezletilé děti, které byly z rozhodnutí úřadů svěřené do pěstounské péče. Tato povinnost vyplývá jednak z ustanovení občanského zákoníku a jednak jí byla stanovena rozsudkem Okresního soudu v Domažlicích, podle kterého má přispívat měsíčně na výživu nezletilých dětí celkovou částkou 7 800 korun měsíčně k rukám příslušného orgánu, který vyplácí pěstounům příspěvek na úhradu potřeb dětí," uvedla mluvčí policie s tím, že žena o své vyživovací povinnosti jednak věděla, vůbec ji ale neplnila a také neprojevila žádný zájem o potřeby svých dětí a ani neučinila žádné jiné kroky k případnému řádnému plnění svých povinností. 

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…