Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Městská policie v Plzni má nového velitele

Ve výběrovém řízení na velitele Městské policie uspěl dosavadní náměstek krajského ředitele Policie ČR Petr Nováček

20. prosince 2022 14:34 , aktualizace 14:44

Městská policie

Partner článku – Alfa Tactical

      Dnes na plzeňské radnici proběhlo výběrové řízení na nového velitele Městské policie Plzeň, který by měl její vedení převzít od začátku nového roku. Vítězně z vyšel dosavadní náměstek krajského ředitele Policie České republiky Petr Nováček. 
      "Věřím, že pan Petr Nováček prokáže manažerské schopnosti, které od něho očekáváme. Jeho primárním úkolem bude městskou policii personálně stabilizovat a zefektivnit fungování a dohled strážníků v jednotlivých částech města. Děkuji gesčnímu radnímu Jiřímu Winkelhöferovi, že se mu podařilo najít nového velitele městské policie tak rychle. Je to jasné potvrzení toho, že bezpečnost je naší prioritou,“ řekl primátor Roman Zarzycký. 

     Výběrového řízení se zúčastnilo celkem šest kandidátů a vítězného vybrala devítičlenná výběrová komise, ve které usedli i dva zástupci městské policie. O průběhu výběrového řízení bude v plném rozsahu informováno nejbližší Zastupitelstvo města Plzně, na kterém zastupitelé rozhodnou o ustanovení Petra Nováčka do funkce velitele Městské policie Plzeň.

     „Pro pana Nováčka hovořily zkušenosti, které jsou neoddiskutovatelné. U Policie České republiky působí přes třicet let a dnes zastává vedoucí pozici na krajském ředitelství policie. Předpokládám, že se funkce velitele strážníků ujme v průběhu února nebo března. Před tím musí mimo jiné splnit zákonné podmínky, například povinné školení a zkoušku na Ministerstvu vnitra ČR,“ uvedl radní pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer.

     Plk. Ing. Bc. Petr Nováček je dlouhodobým zaměstnancem Policie ČR, v minulosti velel pořádkové jednotce a mimo jiné měl na starosti vnější službu v rámci působnosti plzeňského městského ředitelství policie. Dnes je náměstkem ředitele krajského ředitelství Policie České republiky pro ekonomiku.Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.