Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dnes v Plzni začíná Metalfest

Policisté i strážníci doporučují dbát na bezpečí vašeho majetku a zahajují plánované bezpečnostní opatření

2. června 2023 14:01 , aktualizace 14:25

Městská policie


     Vyhlášený plzeňský festival metalových skupin je opět tu. Začátek června patří v Plzni oblíbenému festivalu metalové hudby v Lochotínském amfiteátru Metalfest, kam se milovníci tvrdé muziky sjíždějí z širokého okolí. Těšit se můžete na tři dny nabité nejlepší světovou metalovou muzikou. Na Metalfestu tradičně vystupují světoznámé kapely ze zahraničí, ale i ty menší z Čech.

     I letos Městská policie Plzeň nasazuje desítky strážníků k zajištění bezpečnosti, klidu a veřejného pořádku. Policie také upozorňuje, že festival, který se v Plzni stal již tradicí, každým rokem láká kapsáře a zloděje k odcizení majetku nejen plzeňských fanoušků a účastníků.

     "Amfiteátr Lochotín hostí od pátku 2. června až do neděle 4. června festival hudebních skupin pod názvem Metafest Open Air. Městská policie Plzeň připravila v souvislosti s tím pro fanoušky třídenního metalového svátku dopravně bezpečnostní opatření. Zvýšený počet strážníků bude každý den dohlížet na dodržování veřejného pořádku, bezpečnost návštěvníků a silničního provozu v okolí místa konání. 
     Nutné je také zdůraznit namátkové působení hlídek ve stanových táborech, a to zejména z důvodu prevence před možnou majetkovou trestnou činností,"
zmiňuje tisková mluvčí a dodává, že zejména stany a nehlídaná auta jsou nejoblíbenějším terčem k odcizení majetku či finančních hotovostí.
     Dále zdůrazňuje, že posíleny budou i dopravní hlídky, které budou dohlížet na bezpečnost a plynulost provozu a v případě potřeby budou provoz i řídit.

     Občany i návštěvníky Plzně proto žádají, aby dbali dopravního značení a respektovali pokyny policistů, a aby nebrali na lehkou váhu preventivní rady a ve svých vozech a stanech neponechávali cenné věci, peníze ani doklady.

Prevence krádeží

     Jako každý rok s příchodem různých kulturních a společenských akcí, kterých se účastní velké množství lidí, řeší policisté větší počet kapesních krádeží, krádeží věcí z vozidel, ze stanů a rekreačních chatek, ale i ztráty předmětů různého druhu.  

     Abyste nebyli nepříjemně zaskočeni a překvapeni tím, že se stanete obětí zloděje, je třeba mít stále na paměti, že průměrně šikovný zloděj vás nepozorovaně okrade během několika vteřin. Pro pachatele je velice snadné věci z kapes, batohů nebo kabelek, ale i předměty, které jsou uloženy ve vozech či plátěných příbytcích, zcela bez povšimnutí během rekordně krátké doby odcizit. 

     Ne vždy sice dokážeme svůj majetek řádně zabezpečit, ale přesto je možné vlastním chováním předejít ztrátám. Dodržování všech preventivních rad a pravidel možná neodradí pachatele majetkové trestné činnosti od spáchání krádeže, ale určitě minimalizuje škody, které Vám tím způsobí. 

Proto Vám přinášíme několik jednoduchých, leč velmi efektivních rad, jak nedat zloději šanci: 

  • Na společenské, kulturní či sportovní akce si neberte cenné věci (šperky, přenosné počítače, elektroniku a podobně).
  • Auto, stan i chatku vždy řádně uzamkněte (zip stanu na příklad visacím zámkem) a to i v noci, když uvnitř spíte. V autě nenechávejte na viditelném místě pokud možno vůbec nic. Ani zavřený úložný prostor vozu, do kterého není vidět, však není zárukou bezpečnosti.
  • Při nocování mějte všechny cenné předměty (telefony, fotoaparáty, videokamery apod.) a finanční hotovost u sebe. Ve stanu je ukládejte k hlavě a ne k nohám. Nenechávejte  je v žádném případě v předsíňce stanu či chatky.
  • V přechodném obydlí nikdy nenechávejte volně ležet klíče od vozu.
  • Nevozte s sebou větší finanční hotovost, pokud možno, plaťte platební kartou. PIN kód k bankovním kartám nikdy nemějte uložen u karty.

     Abyste si z Plzně odvezli jen krásné a příjemné zážitky, myslete stále na to, že prevence je základem všeho. Berte proto vážně varování jak Policie České republiky tak např. upozornění na ubytovacích dokladech i vyvěšená varování provozovatelů autokempů a podobně.

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.