Mladíci unesli a baseballovou pálkou zbili muže kvůli penězům na drogy

Tři muži zbavili osobní svobody dalšího a nutili ho krást v obchodech

12. února 2018 14:41 , aktualizace 16:03

Loupež Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Jako naprostí idioti se zachovali dva dvaadvacetiletí muži z Klatov, když pro pouhé necelé tři tisíce korun napadli a pak dokonce unesli a baseballovou pálkou zbili šestadvacetiletého muže. Nyní jim hrozí, že o svém pitomém nápadu budou přemýšlet až deset let ve vězení.

     Vše začalo tak, že v pátek předal dvaadvacetiletý muž z Klatov šestadvacetiletému muži 2,600 korun, které dle našich informací měly sloužit k nákupu drog. Dealer však slíbenou chemickou mňamku nedodal a tak naštvaný mladík sehnal dva stejně tupé kumpány a po vzoru mafie vyrazili na trestnou výpravu.

     "V sobotu 10. února před desátou hodinou dopoledne ve Švihově na Náměstí T.G. Masaryka dva dvaadvacetiletí muži z Klatov fyzicky napadli šestadvacetiletého muže z Kašperskohorska.
     Útočníci jej několikrát udeřili rukou sevřenou v pěst do hlavy, kopali do těla, bili baseballovou pálkou do končetin a požadovali peníze, kdy se jednalo se o částku 2 600 Kč. Poškozený ve strachu vydal útočníkům svoji peněženku a jeden z útočníků z ní vyjmul 1 700 Kč.
     Následně oba dvaadvacetiletí muži poškozeného odvlekli k vozidlu značky Škoda Fabia, kde seděl další muž, jenž vozidlo řídil a přinutili napadeného, aby do vozu nastoupil. Pak společně odjeli směrem na Klatovy. Při jízdě po napadeném chtěli, aby šel do obchodů odcizit zboží a tím doplatil dlužnou částku,"
popsala případ tisková mluvčí policie.

     Obrovským štěstím pro napadeného bylo, že útok a zavlečení do auta viděl náhodný svědek a vše okamžitě oznámil policistům. Po pachatelích tedy okamžitě začali pátrat všichni policisté v širokém okolí a brzy úspěch oznámila hlídka policistů z obvodního oddělení v Klatovech s tím, že vozidlo bylo zastaveno ve městě a přijíždějí další hlídky.
     "Dva podezřelí muži byli zadrženi a převezeni na oddělení, kdy po provedení úkonů byl jeden dvaadvacetiletý propuštěn a s ním i řidič vozidla. Další dvaadvacetiletý muž byl za doprovodu policistů eskortován do policejní cely. Poškozený byl převezen se zraněním k ošetření do nemocnice. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež a případ dále prověřuje," doplnila ještě mluvčí policie.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.