Foto

Mrtvý i zranění - řidiči stále riskují

Během víkendu vyjelo mnoho opilých či zfetovaných řidičů a jeden zaplatil i cenu nejvyšší

13. července 2021 16:32 , aktualizace 16:39

Alkohol Drogy Nehody Smrt

Opilý skútrista havaroval hned dvakrát

     V noci ze soboty na neděli jel ze zábavy v Nezvěsticích řidič skútru Gilera Nexus a kolem třetí ráno dokonce hned dvakrát havaroval v Losiné u Plzně. Muž nejprve vyjel na pravou krajnici a narazil do zaparkovaného vozu Ford S-Max. Po nárazu skútrista upadl na silnici, ale zvedl sebe i svůj stroj, nasedl a pokračoval v jízdě směrem na Plzeň.
     Po několika metrech ale muž znovu nezvládl řízení, vyjel tentokrát vlevo mimo silnici a narazil do zaparkované Škody Octavia. Po tomto druhém nárazu již snahu o další cestu vzdal jak skútr, tak jeho řidič, a na místo vyjely všechny záchranné složky, přivolané místními obyvateli. "Slyšel jsem hroznou ránu, tak jsem vyběhl před dům a on se tam válel jak žok. Nevěděli jsme, co mu je, tak soused volal sanitku," popsal nám místní muž.
     "Vzhledem k závažnosti zranění nebyl sedmačtyřicetiletý muž schopen dechové zkoušky a po ošetření na místě byl transportován do nemocnice. Policisté se nehodou a veškerými jejími okolnostmi dále zabývají," uvedla tisková mluvčí policie. "Určitě byl na mol, táhlo to z něj jak ze sudu," doplnil místní muž.       

Zaplatil cenu nejvyšší 

      Ze stejné zábavy v Nezvěsticích jel i řidič, který s tragickými následky havaroval několik minut po půlnoci v Olešné u Nezvěstic. Muž narozený v roce 1975 po havárii vozu Citroen do stromu přes veškerou snahu záchranných složek zemřel. "Řidič jel od Nezvěstic směrem na Želčany a z nezjištěných příčin vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu, odrazil se a vůz najel do stráně mířící k domu," popsala tisková mluvčí policie. 
      I tento muž byl pod vlivem alkoholu, měl doknce zákaz řízení vyslovený také za jízdu pod vlivem alkoholu a byl tedy bez řidičského průkazu. Bohužel tak při nehodě přišel teprve dvouletý chlapeček zcela zbytečně o tátu.

A další dál riskují...

  • V sobotu krátce před půl druhou ráno zastavili policisté v Rokycanech v Plzeňské ulici řidiče vozidla Škoda Fabia. Při kontrole policisté zjistili, že se jedná o devatenáctiletého muže a podrobili ho dechové zkoušce, která vyšla s výsledkem 1,22 promile alkoholu.
  • Další řidič byl kontrolován v neděli v Liblíně. Policisté kolem půl desáté dopoledne zastavili řidiče, kterým byl sedmačtyřicetiletý muž a provedená dechová zkouška vyšla s pozitivním výsledkem 2,25 promile alkoholu.
  • V neděli ve čtvrt na sedm večer policisté zastavili v Nádražní ulici v Sušici řidiče vozidla značky Renault Megane. Třiačtyřicetiletý muž se podrobil testu na návykové látky, který vyšel pozitivní na amfetamin, a byl převezen do zdravotnického zařízení, kde poté bylo provedeno lékařské vyšetření a odběry biologických materiálů. Policisté dále zjistili, že muž má uloženy dva zákazy řízení motorových vozidel.
  • V neděli krátce před půl jedenáctou v noci v Milevské ulici v Kladrubech zastavila hlídka policistů padesátiletého řidiče vozidla Škoda Fabia. Policisté ho vyzvali k dechové zkoušce, která vyšla s hodnotou 2,21 promile alkoholu.

    Výčet opilých nebo zfetovaných řidičů za tento víkend není úplný, k dalším případům zatím nemáme podrobné informace

Foto HZS a PČR, první dvě tragická nehoda v Olešné, zbytek opilý skútrista v Losiné