Foto

Střet cyklisty s autem, na místo musel pro těžce zraněného letět vrtulník

Cyklista neměl přilbu, což bohužel přispělo k jeho velice vážným zraněním

10. srpna 2023 09:49 , aktualizace 09:49

Záchranáři Alkohol Cyklista Nehody


     Včera před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na křižovatce ulic Komenského, Starokdyňská a Vodní ve Kdyni k dopravní nehodě, při které se střetl muž jedoucí na kole s přídavným motorem s vozem Peugeot Partner.

     Z místa bylo hlášeno velice vážné zranění cyklisty, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby.

          Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si zraněného muže převzali do péče. "Muže jsme s mnohačetnými zraněními a ve velmi vážném stavu transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň," uvedla nám tisková mluvčí LZS.

     Podle tiskové mluvčí policie došlo k nehodě tak, že cyklista narozený v roce 1974 v křižovatce z dosud neznámého důvodu přejel do protisměru a narazil do boku protijedoucího vozidla Peugeot řidiče narozeného v roce 1967.
     Policisté u řidiče vozu vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou, u cyklisty ale s ohledem na jeho zranění nebylo její provedení možné a byl proto nařízen odběr krve.

     Podle informací z místa z cyklisty ale silně táhl alkohol a také neměl na hlavě přilbu, což dle všeho přispělo závažnosti jeho zranění.

     Policisté se případem dále zabývají.

Foto HZS


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.