Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Mladík jel po městě 105 a pětasedmdesátiletá seniorka 96 kilometrů za hodinu

O víkendu si dva řidiči svou rychlostí zadělali na pořádný malér

Autor: Karel Aleš pondělí 18. března 17:03 , aktualizace 17:10

Městská policie

     Strážníci z Dopravní skupiny o víkendu vyrazili kontrolovat dodržování povolené rychlosti v Plzni. Ve dvou případech zaznamenali řidiče, kteří si ulice podle všeho spletli se závodní dráhou.

Klatovská třída

     K prvnímu případu došlo v pátek dopoledne na Klatovské třídě, kde kolem hlídky u Borského parku projel vůz Škoda rychlostí 96 kilometrů v hodině.
     Strážníci za vozem vyrazili a zastavili ho, při kontrole však na ně za volantem čekalo pořádné překvapení. Silničním pirátem totiž byla seniorka, od které by takto zběsilou jízdu ve městě nikdo nečekal.
     "Hlídka pětasedmdesátiletou ženu seznámila s přestupkem, kterého se dopustila, a dotyčná se k celé záležitosti nijak nevyjádřila. Takto vysoké překročení rychlosti nemohou strážníci řešit na místě, proto bylo její jednání předáno správnímu orgánu, kde jí hrozí zákaz řízení na 6 až 18 měsíců, přičtení 6 bodů a nemalá finanční pokuta," uvedla k tomuto případu tisková mluvčí městské policie.


Domažlická třída

     S ještě o něco vyšší rychlostí na tachometru přistihli strážníci v sobotu dopoledne i mladíka na Domažlické třídě.
     "Několik minut po třetí hodině v sobotu odpoledne projížděl sledovaným úsekem Domažlické ulice řidič Toyoty Avensis a rychlost zaznamenaná na radarovém zařízení byla vysoko nad povolenými padesáti kilometry za hodinu. Dvacetiletý řidič jel rychlostí sto pět kilometrů v hodině," popsala mluvčí městské policie druhý případ.
     "Po zastavení řidiče nemohli strážníci z důvodu jeho vysoké rychlosti jeho počínání vyřešit na místě pokutou, proto jeho jednání postoupili do správního řízení. Tam mu za jeho provinění hrozí sankce od 7 do 25 tisíc a zákaz řízení v trvání od 6 do 18 měsíců," doplnila.

Foto MPBYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.