Foto

Mraknet významně posiluje síť

Internet od Mraknetu bude ještě rychlejší a stabilnější

18. září 2018 08:51 , aktualizace 08:52

Partner článku – Mraknet

      V minulém týdnu došlo ke kompletnímu upgradu hlavní serverovny našeho partnera, firmy Mraknet, která je umístěna v sídle firmy a řídí celou  internetovou síť včetně všech dalších služeb. Posílení bylo potřeba z důvodu přechodu páteřní optické sítě na rychlost 10 Gbit/s (10 000 Mbit/s) a také, aby mohli dále vylepšovat, posilovat a rozšiřovat portfolio služeb.
     Aby se výpadek dotkl co nejméně uživatelů, byl naplánován na čas, kdy většina lidí již spí, tzn. mezi půlnocí a pátou hodinou ráno. V tento čas s ohledem na uživatele, kteří jsou na síti i v tyto pozdní hodiny, začalo postupné odpojování veškeré technologie, od nejméně důležité k nejdůležitější. Průměrná doba odstavení jednotlivých zařízení, tedy serverů, routerů, switchů atd., byla vždy cca 5 min. Během této doby došlo k úplné výměně zařízení za nové nebo pravidelné údržbě zařízení, přesunutí na nové místo v rackovém rozvaděči, případně k zálohování a aktualizaci softwaru.
     Nejdéle trvala výměna hlavního serveru, kde bylo potřeba přepojit několik stávajících optických vláken o rychlosti 1 Gbit/s  na nová vlákna o rychlostech 10 Gbit/s. Zároveň muselo dojít ke kompletní konfiguraci nového serveru. Pravidelné údržby se dočkal i profesionální záložní zdroj energie o výkonu 5 kW včetně elektrocentrály, která nastupuje v případě dlouhého výpadku elektrické energie.

     Vše se povedlo přesně dle plánu, s minimem výpadků o délce vždy maximálně několik minut. Nová serverovna s novější technologií má nyní mnohem vyšší výkon, možnost navýšení všech koncových bodů na optickém kabelu na 10 Gbit/s, nižší odběr elektrické energie i menší rozměry. 

     Následující den proběhlo posílení přívodu internetu na páteřní bod pro celé Rokycansko na již zmiňovanou rychlost 10 Gbit/s a Mraknet tak rovnou využil potenciál nové serverovny.

     Internet od firmy Mraknet využívá i naše redakce a můžeme ho vřele doporučit. V případě, že potřebujete připojit i svou firmu či domácnost, stačí vyplnit formulář na stránkách firmy Mraknet.Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.