Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Záchranáři se loučí s MUDr. Janem Špetou

"Honzíku, zachránil jste mnoho lidských životů a řadě pacientů jste pomohl i vlídným slovem či přátelským přístupem. Nikdy na Vás nezapomeneme!"

24. listopadu 2022 19:02 , aktualizace 19:15

     Včera tento svět náhle a nečekaně navždy opustil dlouholetý lékař Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje MUDr. Jan Špeta. Jeho kolegové ho popisují jako člověka mimořádně vlídného a empatického nejen k pacientům, ale také ke svým kolegům.

     Jan Špeta se narodil v roce 1951. Po vystudování Lékařské fakulty UK začal pracovat v roce 1975 jako chirurg v nemocnici v Plané u Mariánských Lázní.
     Na zdravotnické záchranné službě sloužil od roku 2001, konkrétně ve výjezdových základnách Stříbro a Kralovice. V roce 2012 se stal kmenovým lékařem záchranné služby a dalších deset let působil ve výjezdových skupinách RLP, RV i ve stříbrské ordinaci lékařské pohotovostní služby.

     MUDr. Jan Špeta byl ve svých sedmdesáti letech mimořádně vitální, což se mu ironií osudu stalo osudným. Zhruba před měsícem se stal účastníkem dopravní nehody, kdy jej jako cyklistu srazilo auto.
     Z utrpěného zranění se bohužel již nezotavil a ve středu kolem poledne dobrovolně a definitivně odplul cháronovým přívozem „na druhý břeh“.

"Honzíku,
     zachránil jste mnoho lidských životů a řadě pacientů jste pomohl i vlídným slovem či přátelským přístupem. Snad Vás teď už nic nebolí a usmíváte se našemu zdejšímu lidskému pachtění. Budeme si Vás navždy pamatovat tak, jak jsme Vás znali, tedy s úsměvem na tváři.
                                                 Díky za Vaší práci a čest Vaší památce!
                                                                                            Záchranáři Plzeňského kraje" 

Foto: Ilustrační