Muž se ženou týden kradli kde mohli

Vyhýbal se nástupu do vězení, užíval si svobody a teď mu hrozí až osmiletý bonus

úterý 24. března 15:52 , aktualizace 15:52

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Stříbrským policistům ve spolupráci s kriminalisty se ve velmi krátké době podařilo objasnit několik případů majetkové trestné činnosti, které evidují v průběhu minulého týdne. Z uvedeného jednání policisté podezírají 31letou ženu a 33letého muže. Nejprve měla žena sama vniknout z 18. na 19. března letošního roku na pozemek jednoho rodinného domu v obci Kšice. V době, kdy majitelé v neuzamčeném domě spali, vešla i do jeho obytné části, kde z nalezené dámské peněženky odcizila finanční hotovost ve výši 1 000 korun a z pánské peněženky vzala částku ve výši 800 korun. V tomto případě policisté kvalifikovali její jednání jako přečin porušování domovní svobody.

     V dalším případě měli minulý čtvrtek oba společně za pomoci násilí vniknout v brzkých ranních hodinách do jedné stříbrské herny, odkud odcizili plechovou zásuvku kasy, čímž způsobili majiteli provozovny škodu, která zatím nebyla vyčíslena. V tomto případě bylo jejich jednání kvalifikováno jako zločin krádeže.

     V průběhu stejného dne pak podezřelý muž překonal dveře do skladu jedné prodejny ve Stříbře, odkud prošel do samotného obchodu. Z něj odcizil množství různých věcí, jako například sluneční brýle, různé oblečení, rybářské náčiní a finanční hotovost ve výši 1 000 korun. Svým jednáním tak způsobil škodu na odcizených věcech kolem 13 000 korun, na poškozených věcech způsobil škodu ve výši kolem 1 000 korun. Jeho jednání bylo kvalifikováno jako zločin krádeže.

     Dalším provedeným šetřením navíc policisté zjistili, že dotyčný muž je podezřelý i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť na něj vydal okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, kam nenastoupil.  Z toho důvodu byl policisty eskortován rovnou do vazební věznice.

V době vyhlášení nouzového stavu hrozí osm let i za obyčejnou krádež:

Pozor, sazby za trestné činy se rapidně zvedají!

Pozor, sazby za trestné činy se rapidně zvedají!

13. 03. 2020, 18:43, aktualizace 13. 03. 2020, 19:17

V době vyhlášení nouzového stavu může hrozit osm let i za obyčejnou krádež
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.