Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Budeš to žrát nebo dostaneš přes držku!" dvojice lidských hyen vydírala bezbranného seniora

Vynucená půjčka s úrokem 500%, nucení do nepoživatelného jídla, sebraný důchod i občanka a další zvěrstva

Autor: Petr Novák pondělí 8. dubna 13:58 , aktualizace úterý 9. dubna 07:28

Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Na bezbranného dědečka se zaměřila dvojice lidských hyen z Horního Slavkova, která zneužívala jeho neschopnosti je odmítnout. 
     „Šestasedmdesátiletého seniora měla dvojice oslovit s nabídkou, že mu budou několikrát v týdnu za domluvenou částku zajišťovat obědy. Senior souhlasil a obědy od nich začal odebírat. Jenže po pár dnech senior zjistil, že dovezené jídlo se nedá jíst, raději ho dával kočkám, a po nějakém čase dvojici oznámil, že obědy od nich již dál odebírat nebude,“ popsal nám začátek příběhu mluvčí policie.

Budeš to žrát nebo dostaneš přes držku

     To se ale dvojici nelíbilo a proto přistoupila k razantnější metodě. „Po oznámení, že senior již jídlo odebírat nechce, měl na něj muž začít vulgárně křičet a nakonec ho fyzicky napadnout úderem do obličeje. Následně senior ze strachu vydal devětačtyřicetiletém muži svůj občanský průkaz, který mu dvojice pak vracela jen v den, kdy pobíral důchod. To se s ním měla dvojice potkat u pošty, dát mu občanský průkaz, senior si vybral důchod a poté mu dvojice okamžitě občanský průkaz opět vzala společně s vybranými finančnímu prostředky. Z těchto jeho peněz mu devětačtyřicetiletý muž vrátil část na úhradu poplatků za bydlení a rovněž mu dal minimální finanční prostředky na živobytí. Zbytek peněz si měl devětačtyřicetiletý muž ponechat jako platbu za obědy, které mu i přes jeho nesouhlas dál dodával,“ pokračoval mluvčí.

Úrok 500 procent

     Seniorovi tak na celý měsíc zbývalo pouhých pět tisíc korun, z nichž většina padla na nájem, takže mu nezbývaly finanční prostředky ani na jídlo, které proto v několika případech hledal v popelnicích ve městě. Toho „dodavatel obědů“ využil a seniorovi nabídl možnost půjčky, za kterou však jako úrok požadoval pětinásobek.
     „Dvojice tímto jednáním způsobila seniorovi škodu téměř 110 tisíc korun,“ shrnul mluvčí.

Další trestná činnost těchto pachatelů

     Stejná dvojice figuruje i v další trestné činnosti, kdy společně zastrašovali svědkyni v souvislosti s oznámením na výše uvedené pachatele.
     „Dvojice ve třech případech přišla k bytu čtyřicetileté ženy a následně ji měli oba vulgárně nadávat a přitom jí vyhrožovat fyzickým napadením v případě, že bude proti nim svědčit. Muž měl ženě vyhrožovat ostříháním vlasů či před ní naznačovat pohyby nožem, které doprovázel výhrůžkami, že jí „skalpuje“ či zabije. Tímto chováním dvojice ve čtyřicetileté ženě vzbudila obavu o svůj život a zdraví,“ popsal mluvčí policie tento další případ.

Vazba

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřicetileté ženy a devětačtyřicetiletého muže. Ženu kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu vydírání a přečinů porušování domovní svobody a vydírání. Muž byl obviněn ze spáchání zločinu vydírání a přečinu lichvy.
     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného čtyřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. Vyšetřování čtyřicetileté ženy probíhá na svobodě.
     V případě prokázání viny hrozí dvojici trest odnětí svobody až na osm let.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.