Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

První ze dvou mužů sražených vlakem je již ztotožněn

Policii se podařilo identifikovat prvního zemřelého muže, po totožnosti druhého stále ještě pátrají

Autor: Karel Aleš úterý 13. února 12:59 , aktualizace 13:01

Cizinci Policie Sebevraždy Smrt Železniční nehoda

Partner článku – Toyota Dolák


      V posledních měsících policisté i pomocí článků v našem zpravodajství pátrali po totožnosti dvou mužů, kteří zemřeli po střetu s vlakem. První případ se odehrál v noci z neděle na pondělí 13. listopadu kolem půl páté na železniční trati poblíž Oloví na Sokolovsku, druhý v pátek 1. prosince kolem půl sedmé večer u Třemošné. 
     V prvním z uvedených případů se již podařilo zemřelého ztotožnit.

Mrtvý v Oloví

      Jak jsme uvedli v původním článku, muž si lehl na koleje před rozjetý vlak jedoucí ve směru z Oloví na Hřebeny a při následném střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.
      Policistům se nejprve nedařilo zemřelého identifikovat, a proto se s žádostí o pomoc obrátili na veřejnost, zda někdo muže dosud neznámé totožnosti dle přiložených fotografií jeho oblečení nepozná či nepohřešuje. 

      Dnes policie uvolnila informaci, že se zemřelého konečně podařilo ztotožnit. "Na základě odborného vyjádření z Kriminalistického ústavu Policie České republiky, konkrétně z oboru kriminalistiky, odvětví genetiky, byl dle analýzy profilu DNA a srovnávacího materiálu muž ztotožněn. Jedná se o devětasedmdesátiletého muže německé národnosti. Děkujeme veřejnosti i médiím za pomoc při pátrání po totožnosti muže," sdělil nám dnes tiskový mluvčí policie.

Policisté stále pátrají po totožnosti muže, který při střetu s vlakem zemřel v prosinci u Třemošné.

Poznáte věci mrtvého muže?

      Kriminalisté stále šetří tragickou událost, během které v pátek 1. prosince kolem půl sedmé večer u Třemošné pod koly vlaku zahynul muž, který se pohyboval v kolejišti. Vzhledem k tomu, že se dosavadním šetřením nepodařilo zjistit totožnost zemřelého, obrací se nyní policisté s žádostí o pomoc na veřejnost.

      "Dne 1. prosince kolem půl sedmé večer došlo na železniční trati Plzeň – Most nedaleko obce Třemošná ke střetu vlakové soupravy s osobou. Ta vstoupila do kolejiště před přijíždějící vlak a utrpěla zranění neslučitelná se životem. U osoby nebyl nalezen žádný doklad totožnosti ani žádný jiný dokument," popsala tisková mluvčí policie a pokračovala: "Šlo o muže ve věku asi 50 let, střední postavy vysoké 178 centimetrů, krátkých prošedivělých vlasů hnědé barvy, strniště vousů a modrých očí.
      Při ohledání těla bylo zjištěno, že má dvaceticentimetrovou jizvu na pravé straně hrudníku pod podpažní jamkou, dále dvě dvoucentimetrové jizvy při horním okraji žeber a několik dalších jizev na horních končetinách. Dále bylo zjištěno, že muž má o několik centimetrů kratší pravou dolní končetinu oproti levé."
  

Poznáte věci zemřelého?

     Muž měl na sobě v době smrti černou zimní bundu s tenkým bílým proužkem a kapucí velikosti M, tmavě modrý svetr s německými vlajkami na ramenou, modré triko s dlouhým rukávem, modré džíny a kotníkové boty značky Kilimanjaro velikosti 42.  

     Policie prosí všechny občany, kteří mají jakékoliv informace k osobě zemřelého muže, aby kontaktovali nejbližší obvodní oddělení nebo zavolali na bezplatnou linku 158.  

O této tragické události jsme informovali v článku:

Muž střet s vlakem nepřežil 

    V pátek 1. prosince v půl sedmé večer došlo u Třemošné na železniční trati č. 160 ke sražení osoby vlakem jedoucím z Plzně. 

    Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky.

     Bohužel ale sražený muž utrpěl devastující zranění a lékař záchranné služby tak mohl již jen konstatovat jeho smrt.

     Hasiči pomohli z vlaku vyvést třiašedesát cestujících, kteří neutrpěli žádná zranění a pro které v tuto chvíli jede autobus Českých drah.

     Policisté uzavřeli prostor, kde k tragické události došlo. Na místo byl povolán koroner k ohledání těla, výjezd kriminální policie a drážní inspekce. 

     "Totožnost muže nebyla zatím zjištěna, kriminalisté nařídili soudní pitvu zemřelého. Patrně se jednalo o nešťastnou událost při přecházení tratě a zřejmě ne o sebevraždu. Provoz na trati byl v obnoven," doplnila informace mluvčí policie.

Foto PČR a KP

 

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.