Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Muže zbili, zkopali a oloupili

Policisté čtveřici útočníků dopadli během čtyřiadvaceti hodin

úterý 19. září 15:17 , aktualizace 16:15

Loupež Napadení Zadržení pachatele


     Ve středu 13. září krátce před sedmou hodinou večer došlo u vlakového nádraží v Karlových Varech k napadení a oloupení muže.

     "Čtveřice potkala muže, kterého jeden z nich znal, jelikož s ním měl mít v minulosti konflikt. Po slovní rozepři k muži přistoupil pětadvacetiletý útočník, který ho kopl do zad a chytil ho do takzvané kravaty. Toho využil šestadvacetiletý muž, který napadenému muži strhl na krku zavěšenou taštičku, ve které měl peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí. Napadený se chtěl rozběhnout za šestadvacetiletým mužem, který mu odcizil tašku, v tom mu ale zabránili dva nejmladší muži, kteří se postavili před něj a fyzicky ho napadli úderem pěstí do tváře a kopem do oblasti břicha. Poté útočníci z místa odešli," popsal průběh útoku tiskový mluvčí policie.

     Policisté se případem začali okamžitě zabývat a dva muže se jim podařilo vypátrat a zadržet po necelých dvou hodinách. Další dva muže policisté vypátrali a zadrželi následující den, tedy ve čtvrtek 14. září.

     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání tří osob ve věku 19, 21, a 26 let, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Čtvrtého, pětadvacetiletého muže obvinili ze spáchání přečinu výtržnictví," doplnil mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny hrozí mužům ve věku 19, 21 a 26 let trest odnětí svobody až na deset let. Pětadvacetiletému muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť se výtržnictví dopustil opakovaně. 

Foto ilustrační

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost