Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Na přechodu srazil chodkyni a z místa nehody ujel

Bezohlednému řidiči nyní hrozí až pětiletý trest vězení

4. ledna 2022 17:11 , aktualizace středa 5. ledna 09:38

Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Policistům se podařilo vypátrat a nyní již i obvinit bezohledného řidiče, který ve čtvrtek 20. prosince loňského roku krátce po páté hodině ranní s osobním automobilem Honda v Chranišově na Sokolovsku srazil starší ženu.
     "Při výjezdu z kruhového objezdu se zřejmě plně nevěnoval řízení a nesledoval situaci před sebou, následně došlo ke střetu osobního automobilu s šedesátiletou ženou, která přecházela pozemní komunikaci po vyznačeném přechodu pro chodce," popsal tiskový mluvčí policie s tím, že chodkyně byla po nárazu odmrštěna na středový betonový ostrůvek.
     Řidič ale navíc na místě nehody nezastavil a zbaběle ujel, zatímco sražená žena utrpěla těžká zranění, se kterými byla transportována Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

     Dopravní policisté se případem intenzivně zabývali a muže, který měl osobním automobilem značky Honda ženu srazit, po několika dnech vypátrali. Kriminalisté následně zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku.
     V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.