Foto

Tonny P.: Na Rallye Paříž-Dakar mi vydělá pervitin

Tonny P. zastrašoval a špatně platil kurýry, sám vydělal minimálně deset milionů

12. června 2019 18:14 , aktualizace čtvrtek 13. června 00:05

Drogy

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Minulý týden jsme informovali o případu plzeňského trenéra bojových sportů Tonnyho P. a jeho dobře organizovaném gangu výrobců drog, svými praktikami připomínající spíše italskou mafii.

Článek zde:

Obrovská protidrogová razie - zadrželi Tonnyho P. a dvacet dalších

Obrovská protidrogová razie - zadrželi Tonnyho P. a dvacet dalších

06. 06. 2019, 11:54, aktualizace 06. 06. 2019, 20:47

Známý trenér bojových sportů Tonny P. byl hlavou plzeňské drogové mafie

     K tomuto případu jsme zjistili další informace. Co se Tonnymu P. musí nechat, podařilo se mu svůj drogový business zorganizovat na opravdu špičkové úrovni. 

     Jak jsme již psali, Tonny P. se obklopoval mladými lidmi, kteří k němu obdivně vzhlíželi. Z nich si ale časem vybíral a rekrutoval budoucí koně, kteří pro něj pašovali, či drogy dealovali.
     Náš zdroj nám uvedl, že kurýrů bylo víc než deset a Tonny P. si schválně vybíral spolupracovníky bez trestní minulosti a ty, kteří sami pervitin neužívali. Tito lidé pak sebou nechali snadno manipulovat, požadavkům Tonnyho P. nekladli odpor a částky, které jim platil, byly oproti Tonnyho ziskům směšně malé nebo dokonce někteří jezdili do zahraničí pro léky i zadarmo, jen z vděčnosti za předchozí pozornosti z jeho strany.

Peníze mi dávala maminka

     Jak jsme již uvedli, Tonny P. generoval skutečně vysoké zisky, hrubý odhad je deset až patnáct milionů korun, čemuž se nelze divit, policie nalezla dokonce několik varen, kde se pervitin vyráběl.
     Také jsme zjistili, proč policii tak dlouho trvalo celý případ rozkrýt. Tonny P. se totiž samotného varu pervitinu v poslední době nikdy neúčastnil, vařičům pouze dodal prekurzory a sám odjel, většinou na offroadové závody, buď jako divák nebo jako závodník. Po návratu pak na něj čekal pověřený pracovník, který mu předal zisk z varu. 
     Když byl Tonny P. po zadržení vyslýchán, dokázal s klidnou tváří policistům uvést, že jeho jediný zisk bylo maximálně deset tisíc měsíčně, které dostával jako trenér bojových sportů a ostatní peníze mu prý dávala maminka, která je v důchodu. 

Pojedu Dakar a zaplatím si ho sám 

     Tonny P. se v poslední době zamiloval do závodů terénních čtyřkolek, což potvrzuje i to, že mu policisté minimálně jednu zabavili a další zajistili. Mimo mnoha jiných závodů se Tonny P. účastnil s týmem Apa-Riders Světového poháru FIM v Portugalsku 2. podnik sezóny v roce 2019 a ve startovním poli byl jediným českým zástupcem, dále se účastnil i příprav Světového poháru FIA Cross Country Rallye v Polsku.
      Skutečně šílená byla informace, že Tonny P. si zcela vážně drogami plánoval vydělat na účast v příštím ročníku nejslavnější světové rallye Paříž - Dakar, kterou chtěl jet právě jako jezdec na čtyřkolce. Několikamilionové výdaje, které vyžaduje cesta na místo, samotná účast na závodech plus postavení doprovodného technického týmu, pak plánoval uhradit ze svého, tedy rozuměj z plánovaného zisku z drog. Jak prohlašoval, sponzoři by ho omezovali a již měl dokonce také plány na širokou billboardovou kampaň.
     Že tyto plány myslel naprosto vážně, dokladuje i jeho snaha koupit si od naší slavné rallye jezdkyně "Ollie", civilním jménem Olgy Roučkové, její závodní čtyřkolku. Jak rád prohlašoval, Ollie byla jeho dobrá kamarádka, která se jako první Češka účastnila této nejslavnější rallye na světě a skončila na úžasném, dvacátém místě. Pokoušeli jsme se s paní Roučkovou spojit, což se nám do uzávěrky tohoto článku nepodařilo.
Pozn. red.: Paní Roučková se s námi spojila dnes, tedy ve středu večer s tím, že nepovažuje pana Tonnyho P. za svého kamaráda.

"Mami, já jsem byl tak blbej."

     Po vydání posledního čísla se nám ozvala další maminka: "Když jsem četla váš článek, měla jsem pocit jako kdybych to vyjádření té svědkyně psala sama. Je to naprosto totožný případ mého syna, kterého ale díky bohu policie nestačila chytnout.
     Můj syn, samozřejmě nechci uvádět jméno, chodil k panu P. trénovat kick-box a rázem se úplně změnil. Jeho původní koníčky, zejména skauting, ho přestal úplně bavit a měl najednou spousty peněz. Pak si i na svůj profil dal fotky, jak boxuje. Nejprve jsem mu moc držela palce, ale pak mě začaly děsit jeho názory.
     Ve všem viděl peníze, dělal si legraci z mého platu prodavačky a vyprávěl mi, že on bude pracovat v businessu, kde vydělá obrovské peníze. Naštěstí můj současný přítel je trochu od rány, na kluka vlítnul a syn se přiznal, že bude jezdit do zahraničí a pašovat sem léky.
     Úplně jsem se z toho rozsypala, probrečela jsem celou noc a naštěstí kluk pochopil, že to asi přehnal a s panem P. ukončil všechny vztahy. Včera jsem mu dala přečíst váš článek a odpověděl: "Mami, já jsem byl tak blbej."

Vyšetřování stále pokračuje

     Vyšetřování v tomto případu stále pokračuje, kriminalisté stále ještě zjišťují svědky, kteří by mohli k tomuto případu přinést jakékoliv další informace.
     Pokud jakékoliv další informace máte, zdánlivě i banální, prosíme přihlašte se na lince 158, vše totiž nasvědčuje tomu, že jednání Tonnyho P. bude překvalifikováno do třetího nebo čtvrtého odstavce dle § 283 nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kdy by Tonnymu P. hrozilo deset až osmnáct let vězení, a proto jsou samozřejmě důležité informace od co největšího množství svědků. 

Fotky z Tonnyho varen

       Udělejte si představu, kolik pervitinu mohli navařit. Během prohlídek nalezli a zajistili 44 kilogramů tablet a stovky litrů matečního roztoku, což je roztok látek, připravený na var pervitinu. Barely s roztokem byly například uschovány i ve zdech rodinného domu. 

Jak byl Tonny P. zadržen?


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.