Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Celá policejní zpráva o průběhu brutálního napadení šestiletého chlapečka

K otřesnému případu, ke kterému došlo v Plzni na Borech, přinášíme nové informace a fotografie

12. září 2023 16:34 , aktualizace 16:53

Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Městská policie Plzeň dnes uvolnila podrobnosti případu z páteční noci, kdy šestadvacetiletý Ukrajinec velice brutálně napadl teprve šestiletého chlapečka. Vzhledem k tomu, že po sociálních sítích se šíří různé nepravdivé či upravené verze, celou zprávu městské policie vám přinášíme bez jakýchkoli úprav:

Zpráva Městské policie Plzeň

     Případ fyzického napadení šestiletého chlapce v Plzni k dnešnímu dni sleduje naprostá většina lidí a my bychom Vám rádi detailněji nastínili perfektní a bezchybnou práci našich strážníků, kteří na místo dorazili jako vůbec první.

     V pátek po desáté hodině večer přijal náš operační strážník oznámení, kdy všímavý občan do telefonu doslova křičel, že dospělý muž pravděpodobně pod vlivem alkoholu právě mrštil malým dítětem, které má při sobě, o zem a fyzicky jej napadá. 

     Poskytl nám taktéž přesný popis pachatele a naše hlídka byla na místě za necelé dvě minuty a podezřelého šestadvacetiletého pachatele i s dítětem za pár sekund vypátrali. Muže okamžitě strážníci omezili na osobní svobodě, aby zamezili dalšímu případnému napadání dítěte nebo útěku.

     Malého chlapce, který měl viditelná krvácející zranění v oblasti hlavy a obličeje, paží a dolních končetin, si jeden ze strážníků okamžitě převzal, aby zkontroloval jeho zdravotní stav a následně mu po usazení do služebního vozidla poskytnul prvotní ošetření a plačícího chlapečka uklidňoval do příjezdu přivolané Zdravotnické záchranné služby.

     Mezitím se na místo dostavila naše druhá hlídka, která vytěžila o všechny informace přítomné svědky a oznamovatele události, na místě pořídila videozáznamy a potřebnou dokumentaci.
     Opilý agresor byl hlídkou opakovaně vyzván k podrobení se dechové zkoušce, což odmítal.

     Na místo celé události se následně dostavili záchranáři, kteří předběžně sdělili strážníkům zdravotní stav dítěte.
     Vše z naší strany včetně podezřelého agresora bylo předáno hlídce PČR, která právě dojela za záchranáři na místo. Po vzájemné dohodě pak naši strážníci převezli podezřelého muže na příslušné obvodní oddělení státní policie.

     Za Městskou policii Plzeň děkujeme oznamovateli události za jeho všímavost a okamžitou reakci na vzniklou situaci, za úžasnou kooperaci se záchranáři a v neposlední řadě obrovský dík patří našim strážníkům za vynikající a bezchybně odvedenou práci. 

Text a foto: Městská policie Plzeň


Původní článek vydaný den po útoku:

Muž brutálně zbil šestileté dítě, mimo jiné s ním i z výšky mrštil o zem

      Vše začalo oznámením na tísňovou linku, že ve vnitrobloku v Technické ulici v Plzni muž napadá malé dítě, které zoufale křičí a silně krvácí.
     Na místo proto okamžitě vyjížděli strážníci městské policie, kteří získali popis pachatele od oznamovatele, který ho mezitím pronásledoval. Zároveň strážníci také poskytli první pomoc zraněnému, teprve šestiletému chlapečkovi a vzhledem k jeho stavu na místo přivolali i záchranáře. Ti však v té době již na místo mířili, neboť je přivolali zároveň i svědci události.

     "Nikdy jsem neviděla nic tak příšerného, ten muž toho malého zvedl a praštil s ním o zem, úplně jako s kusem hadru, myslela jsem, že ho chce zabít," popsala nám svědkyně hrůznou událost.

     Dítě bylo silně otřesené, utrpělo mnohačetná zranění, mimo jiné krvácelo z několika míst na hlavě a mělo silně zhmožděné či zlámané ruce. Strážníci proto chlapečka posadili do svého vozu, kde jeden z nich o dítě pečoval až do příjezdu záchranářů.

     Souběžně s tím další dva strážníci útočníka dopadli, omezili na osobní svobodě a na místo přivolali policisty, kterým opilého muže předali. 

     "My jsme dítě převzali a transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín na Akutní zónu," popsala nám mluvčí záchranné služby.

     "Vzhledem k věku poškozeného i k probíhajícímu prověřování události nebudeme v tuto chvíli k případu poskytovat žádné informace," uvedla nám mluvčí policie.

     Podle našich informací byl opilý útočník umístěn do policejní cely a mělo by se jednat o přítele matky napadeného dítěte.

Vyjádření záchranáře zasahujícího na místě

     Krátce po vydání původního článku ho okomentoval jeden ze záchranářů, který na místě zasahoval: "Bohužel žádný článek nemůže popsat dost přesně realitu. Byl to výjezd, který si budeme dlouho pamatovat... S takovou brutalitou vůči dítěti jsem se dlouho nesetkal," napsal nám a dodal, že oceňuje skvělou práci hlídky městské policie na místě.

Soud útočníka nevzal do vazby

O den později jsme bohužel ale museli informovat i o tom, že soudkyně nevzala obviněného muže do vazby.
     "Dnes ráno kriminalisté zahájili trestní stíhání tohoto muže a obvinili ho ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. V dopoledních hodinách spolu se spisovým materiálem doručili státnímu zástupci i podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.
     Při vazebním zasedání však soud rozhodl, že obviněný nebude stíhán vazebně, ale na svobodě,"
 doplnila nám informace mluvčí policie.

     Podle našich informací byli útočník i zraněný chlapeček Ukrajinci.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.