Mladý muž unesl vlastního dvaasedmdesátiletého otce

Zásah většího množství policistů u Borského parku byl rychlý a pochopitelně i velmi rázný

pondělí 30. ledna 12:48 , aktualizace 13:00

Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     S prosbou o pomoc pro svého otce se ve středu odpoledne obrátil muž na tísňovou linku policie a policistům popsal, že jeho otce napadl jeho nevlastní bratr a pokouší se ho někam násilím odvézt.

     "Dvaadvacetiletý muž navštívil ve středu 25. ledna v odpoledních hodinách svého otce v jednom z bytových domů v Raisově ulici v Plzni. Mladík začal po chvíli svého dvaasedmdesátiletého otce bezdůvodně fyzicky napadat údery do oblasti hlavy a následně ho donutil pod pohrůžkou dalšího násilí, aby s ním nastoupil do tramvaje s tím, že vystoupí na autobusovém nádraží a dále budou pokračovat autobusem do jedné větší obce na jižním Plzeňsku.
     Starší muž naštěstí v nestřeženém okamžiku zavolal svému druhému synovi, který ihned kontaktoval policii,"
popsala nám podrobně událost mluvčí policie.

     Policisté samozřejmě ihned po oznámení vyjeli na místo a podařilo se jim vytipovat tramvaj, ve které by měl mladík s otcem cestoval.
     Na zastávce Borský park, pak policisté z pěti hlídek proti mladíkovi zasáhli. "Policisté muže zadrželi při výstupu z tramvaje a otřeseného seniora předali do péče záchranářů," doplnila mluvčí policie.

     Policisté následně zahájili trestní stíhání mladíka pro trestné činy Nebezpečné vyhrožování, Ublížení na zdraví a Vydírání.
     "Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny mu hrozí až osm let odnětí svobody," ukončila mluvčí policie.

Foto ilustrační

       


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.