Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Neznámá osoba rozhazuje návnady s hřebíky

Bohužel již došlo k úmrtí prvního psa a po pachateli nyní pátrají kriminalisté

Autor: Petr Novák středa 6. března 17:24 , aktualizace 17:25

Policie Smrt Zvířata

Partner článku – Městská Policie Plzeň

     V Dobřanech zatím neznámý pachatel rozhazuje návnady pro psy a již došlo k úmrtí prvního psa, konkrétně fenky jménem Betynka.

     "Bohužel v našem městě obchází travič, který přes plot hází maso naplněné hřebíky. Asi tomuto individuu nedochází, že na zahradách se pohybují kromě zvířat i naše děti. Bylo to nejen u nás, ale kusy kuřecího masa se objevily i u sousedů na trávníku. Sousedka je psům sebrala a bez zkoumání vyhodila.
     Je to naprosto úmyslný čin někoho, kdo má zřejmě chorou mysl. Musí to být naprostý asociál, když mu pocit cizí bolesti pravděpodobně dělá osobní patologické uspokojení.
     Tímto bych chtěla moc poděkovat veterinářce paní MVDr. Markétě Sloupové, která pro naši Betynku udělala naprosté maximum. Bohužel, i přes veškerou snahu to naše Betynka nakonec nepřežila. Krom hřebíků ve vnitřnostech hodnoty z krve ukazovaly i na otravu.
      Nyní to je již jen varování pro vás ostatní, dívejte se prosím okolo sebe, protože příště to nemusejí být naši čtyřnozí přátelé, ale i naše děti, a kdybyste viděli cokoli podezřelého, informujte prosím okamžitě policii," uvedla nám majitelka fenky a přiložila i rentgenový snímek.

     Mluvčí policie nám potvrdila, že se policisté případem zabývají: "Policisté včerejšího dne přijali oznámení o případu údajného usmrcení psa, ke kterému mělo dojít během uplynulých víkendových dnů v Dobřanech. Okolnostmi úhynu zvířete se nyní zabývají kriminalisté z územního odboru Plzeň venkov a celou věc prověřují jako týrání zvířat."

Městská Policie Plzeň

Víme, že ti není bezpečnost tvého města lhostejná. Pojď s námi dělat Plzeň bezpečnější.