Nebezpečný a všehoschopný grázl konečně skončil za mřížemi

Mimo jiné ohrožoval majitele bytů pistolí, zneužil platební kartu, vloupával se nebo kradl

pátek 26. ledna 11:46, aktualizace pátek 26. ledna 12:20

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Pořádně nebezpečného a hlavně všehoschopného grázla dopadli plzeňští policisté. Pachatel je obviněný ze spáchání přečinů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, krádež, výtržnictví, nebezpečné vyhrožování, nedovolené ozbrojování a také porušování domovní svobody. 

     Tento devětadvacetiletý muž například začátkem září loňského roku odcizil pánskou peněženku s doklady a platební kartou. Pachatel pak nelenil a zneužil platební kartu, kdy provedl dokonce třináct neoprávněných plateb.
     Muži úplně přeskočilo na přelomu listopadu a prosinci, kdy vnikl do bytového domu, kde nelegálně drženou střelnou zbraní ohrožoval majitele bytů a jen naštěstí během toho nebyl nikdo zraněn. Následné šetření samozřejmě ukázalo, že muž není a nikdy nebyl vlastníkem povolení k držení této zbraně.
     Pak tento muž ještě stihl během prosince vniknout do rodinného domu v Plzni, kde řádně vyděsil majitelku domu, která ho na místě přistihla. Pachatel tak nestihl nic odcizit, okamžitě utekl a ženě naštěstí neublížil.
     V lednu byl muž dopaden a kriminalisté Městského ředitelství policie Plzeň zahájili jeho trestní stíhání a podali návrh na vzetí do vazby, který soud následně akceptoval.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.