Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vážná nehoda na sjezdu z D5 u Černic

Vůz v plné rychlosti na rozdělení vozovky narazil do svodidel

22. prosince 2023 17:21 , aktualizace 17:57

Dálnice Doprava Hasiči Nehody Policie Záchranáři


     Dnes před půl pátou odpoledne došlo na sjezdu z dálnice D5 na Černice a Losinou, ve směru dálnice vedoucí od Rozvadova na Prahu, k dopravní nehodě, při které řidič jedoucí s vozem Lexus vyjel z jízdního pruhu a narazil do svodidel. 

     Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali řidiče narozeného v roce 1987, kterého po ošetření transportovali na Akutní zónu Fakultní nemocnice Lochotín.

     Podle informací z místa řidič po nehodě uvedl, že ho zřejmě přemohl mikrospánek. 

     Muž měl ale obrovské štěstí, náraz jeho vozu totiž z velké části zmírnil tlumič nárazu nainstalovaný na rozštěpu vozovky. To je pasivní bezpečnostní prvek, který se u rychlostních komunikací instaluje před pevné překážky. Systém tlumiče většinu nárazu pohltil a o další část energie se postarala přední deformační zóna vozu. Díky tomu i faktu, že byl řidič připoután, muž dle všeho neutrpěl vážnější zranění.

     Policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou a nehodou se dále zabývají. Dálnice i sjezd jsou s opatrností průjezdné.


 


Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.