Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Devětačtyřicet nehod motorkářů a tři z nich se již domů nikdy nevrátí

Policie varuje, v letošním roce došlo ke značnému zvýšení počtu dopravních nehod s účastí motocyklistů a situace se nijak nelepší

Autor: Petr Novák středa 15. května 11:42 , aktualizace 12:28

Partner článku – Autocentrum Jan Šmucler


     S nástupem pěkného počasí začala letos motorkářská sezóna o něco dříve než v minulých letech, v souvislosti s tím byla bohužel zaznamenána i značně vyšší nehodovost motorkářů a policisté proto vydávají toto varování.

     "V roce 2023 jsme v Plzeňském kraji zaznamenali 255 nehod s účastí motorkářů, kdy při haváriích byla na vině nejčastěji nepřiměřená rychlost, nesprávné předjíždění, nedání přednosti, nesprávný způsob jízdy a také jízda pod vlivem alkoholu.
     Od začátku letošního roku až do konce dubna se v našem kraji stalo celkem 1497 dopravních nehod, kdy 45 nehod bylo s účastí motorkáře.
     V porovnání s rokem 2023 byl tedy za stejné období nárůst o 21 nehod!
     Při těchto dopravních nehodách motorkářů došlo ke dvěma úmrtím, třem těžkým a čtyřiceti lehkým zraněním, kterých bylo oproti loňskému roku o dvacet více.
     Ve dvou případech při nehodě figuroval alkohol a 27 nehod se stalo v obci,"
  uvedl nám na konci dubna tiskový mluvčí policie.

     Bohužel se situace nijak nelepší, k dnešnímu dni se počet nehod motocyklů zvedl dokonce na devětačtyřicet a přibylo i další úmrtí motocyklisty!

Fotografie z posledních nehod motorkářů

Policie proto přináší několik doporučení a rad pro všechny motorkáře:

  • Pravidelně kontrolujte technický stav Vašeho motocyklu a související výbavy, neboť i přehlédnutí malé drobnosti může zapříčinit vážnou dopravní nehodu.
  • Dbejte na dodržování pravidel silničního provozu a zásad bezpečné jízdy - dodržujte povolenou rychlost, dodržujte bezpečnou vzdálenost, přizpůsobte jízdu stavu vozovky, kdy je třeba dávat pozor na výtluky vzniklé během zimy, zbytky inertních posypů a listí.
  • Dále doporučujeme sledovat povětrnostní vlivy a jejich změny, a to zejména v ranních a podvečerních hodinách, kdy dochází k razantním výkyvům teplot. Při velkých teplotních změnách může být povrch vozovky nečekaně kluzký.
  • Používejte speciální motorkářskou výstroj, zejména ochrannou helmu, která musí být řádně upnutá, dále ochranný oblek, rukavice, chrániče kloubů a páteře a vhodnou obuv.
  • Na motocykl nasedejte vždy jen, když nejste pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek a mějte na paměti, že v České republice je nulová tolerance hladiny alkoholu v krvi.
  • Nemyslete pouze na sebe. Chovejte se ohleduplně k ostatním účastníkům silničního provozu tak, abyste nikoho neohrožovali a neomezovali. Respektujte ostatní účastníky silničního provozu a snažte se zároveň předvídat jejich počínání.
  • Nezapomínejte na to, že váš motocykl má vždy delší brzdnou dráhu než auto.
  • Na závěr je nutné zdůraznit, že dopravní nehoda na motocyklu má často mnohem horší následky než nehoda v autě. Pamatujte, že zdraví má člověk jen jedno a nelze jej vyvážit penězi.

Autocentrum Jan Šmucler

Autocentrum Jan Šmucler Naší vizí je být exkluzivním rodinným dealerstvím, které se výrazně odlišuje od konkurence a svými službami a péčí ji vysoce převyšuje.