Foto

Šest nehod motocyklů za víkend

Tři účastníci nehod museli být do nemocnice transportováni letecky

úterý 2. srpna 10:09 , aktualizace 10:09

Doprava Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Hned k šesti dopravním nehodám s účastí motocyklů došlo v uplynulém víkendu v Karlovarském kraji.

     V pátek kolem páté hodiny odpoledne došlo k nehodě motocyklu u Teplé na Chebsku. "Sedmapadesátiletý řidič motocyklu Yamaha jel po silnici druhé třídy, po projetí pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost mokré vozovce a s motocyklem sjel z pozemní komunikace do příkopu," popsal tiskový mluvčí policie.
     Při dopravní nehodě řidič utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice, kde byl následně hospitalizován. 

      Téměř ve stejnou dobu došlo k dopravní nehodě také na silnici první třídy poblíž Bečova nad Teplou. "Jednadvacetiletý mladík na motocyklu Yamaha taktéž zřejmě nepřizpůsobil rychlost mokré pozemní komunikaci a vjel do protisměru, kde se srazil s osobním automobilem Hyundai," popsal mluvčí policie.
      Při této dopravní nehodě došlo k lehkému zranění jednadvacetiletého mladíka, který byl ošetřen Zdravotnickou záchrannou službou. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 100 tisíc korun.

      V neděli řešili policisté hned čtyři dopravní nehody s účastí motocyklů. Krátce po jedné hodině odpoledne poblíž Nejdku na Karlovarsku mělo dosud nezjištěné osobní vozidlo přejet do protisměru, kde ohrozilo právě projíždějícího pětatřicetiletého řidiče motocyklu Yamaha. Ten, aby zabránil střetu s vozidlem, sjel ze silnice a následně narazil do stromu. "Řidič osobního vozidla měl po dopravní nehodě z místa ujet," uvedl mluvčí policie s tím, že při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění pětatřicetiletého řidiče motocyklu.

      Před půl třetí odpoledne poblíž Šabiny na Sokolovsku zřejmě nezvládl devětapadesátiletý řidič motocyklu Yamaha po projetí zatáčky řízení, vjel do protisměru a následně příkopu. Při nehodě řidič utrpěl naštěstí pouze lehké zranění. "Přestupek policisté z dopravního inspektorátu vyřešili příkazem na místě, tedy pokutou, pro devětapadesátiletého řidiče," uvedl mluvčí policie.

      Jen o chvíli později poblíž Lipové na Chebsku devětašedesátiletý řidič motocyklu Suzuki zřejmě také nepřizpůsobil rychlost stavu pozemní komunikace a po projetí zatáčky sjel s motocyklem do příkopu. "Řidič byl se svým zraněním letecky transportován do nemocnice v Praze, kde byl hospitalizován," uvedl mluvčí policie.

     Kolem půl čtvrté odpoledne pak čtyřicetiletý řidič motocyklu Kawasaki poblíž Trstěnic na Chebsku po projetí zatáčky nezvládl řízení, následně měl prorazil tři plastové zelené balisety, urazil ukotvení pozinkovaných směrových tabulí, přeletěl příkop a po zhruba osmdesáti metrech zastavil v poli. "Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič motocyklu i jeho osmatřicetiletá spolujezdkyně, oba byli letecky transportování do nemocnice v Plzni," řekl k této nehodě mluvčí policie.

      Ve většině případů, pokud jim to zdravotní stav dovolil, se řidiči motocyklů podrobili orientačním dechovým zkouškám na přítomnost alkoholu, které vyšly s negativními výsledky. V ostatních případech byl nařízen odběr krve v nemocnici ke zjištění přítomnosti alkoholu.
      Přesné příčiny a okolnosti všech zmíněných dopravních nehod kromě dopravní nehody v Šabině jsou předmětem dalšího šetření policie.

Foto PČR


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!