Foto Video

Sériový lupič přepadl další banku

Díky pohotové pokladní pachatele i s penězi zadrželi policisté ještě v pobočce

24. února 2018 18:08 , aktualizace 18:33

Loupež Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Včera kolem třetí hodiny odpoledne vstoupil do pobočky banky Moneta Money Bank ve Sládkově ulici v Chebu maskovaný muž, přistoupil k přepážce a pod hrozbou střelné zbraně po pracovnici banky požadoval vydání finanční hotovosti.
     Žena z obavy o svůj život hrozbu uposlechla, avšak duchapřítomně aktivovala skrytý tísňový hlásič, a až poté vydala lupiči několik desítek tisíc korun, které si muž schoval do tašky.
     Lupič ale udělal obrovskou chybu a požadoval vydání dalších peněz. Tím se zdržel a než mu je žena stačila přinést, přijela na místo přivolaná policejní hlídka, která muže na místě činu v bance zadržela i s vydanou finanční hotovostí.
     "Muž byl převezen na policejní služebnu, kde kriminalistům při výslechu začal sdělovat skutečnosti, na základě kterých zjistili, že muž má na svědomí přepadení několika dalších různých institucí v Karlovarském a Ústeckém kraji za posledních 6 let. Celkem si přepadením všech institucí měl přijít na částku bezmála 2.000.000,- Kč," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

     Podle našich informací by zbraň, kterou muž při přepadeních používal, měla být pouhá maketa.

     Případ si převzali kriminalisté z Odboru obecné kriminality krajského ředitelství Karlovarského kraje.
     "Vrchní komisař zahájil trestní stíhání 38letého muže z Karlovarska, kterého obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež. V nejbližší době budou kriminalisté podávat podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele," doplnila mluvčí policie. 
     V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Foto a video: PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.