Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

"Nepomůžu, nemám tady signál!" sdělila majitelka psa vážně zraněné ženě a z místa odešla

Ženě za těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci hrozí až dva roky vězení

25. října 2023 10:43 , aktualizace 12:10

Napadení Policie Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Od poloviny letošního února se kriminalisté zabývali případem napadení a zranění ženy psem, ke kterému došlo u Třebnic na Domažlicku. Nyní šetření ukončili a navrhli státnímu zástupci majitelku psa obžalovat.

     "Devětadvacetiletá žena se vracela z procházky s kočárkem a měla s sebou na vodítkách dva psy, francouzského buldočka a rotvajlera. Před obcí Třebnice se setkala s procházející sedmatřicetiletou ženou, která se ženu se psy snažila obejít přejitím na druhou stranu silnice. Ovšem rotvajler okamžitě a nečekaně na ženu zaútočil a zakousl se jí do předloktí a zákus poté opakoval. Nakonec se ještě zakousl ještě do zadní části těla poškozené," popsala nám útok psa mluvčí policie.

     Vše skončilo vážným zraněním napadené ženy, které pes mimo jiné i částečně utrhl ruku v předloktí.

     Majitelka psa se ale zachovala naprosto nepochopitelně a zraněné ženě odmítla jakkoli pomoci. "Poté, co pes povolil skus, zraněná žena, jejíž ruka z předloktí visela volně dolů, prosila majitelku psa, aby jí přivolala záchranku. Ta odpověděla, že nemá signál a z místa odešla," pokračovala mluvčí policie.

     Kriminalisté po skončení vyšetřování předložili státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby proti obviněné devětadvacetileté ženě za spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu neposkytnutí pomoci.
     Obviněná je stíhaná na svobodě, hrozí jí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.