Foto

"Když mě chytnou, volám právníka!"

Nepochopitelná včerejší noční zábava opilců na Americké

středa 14. října 13:58 , aktualizace 15:15

Alkohol Doprava Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     Opravdu prapodivnou zábavu si včera večer vybrala trojice mužů na Americké třídě v Plzni.
     Muži se nejprve po desáté hodině bavili tím, že u kruhového objezdu u restaurace McDonald´s po projíždějícím trolejbusu házeli jídlem. Přivolaným strážníkům to ale všichni tři vehementně popírali a věc byla tedy vyřešena pouze domluvou. Muži se ale po odjezdu strážníků rozhodli v nepochopitelné a stupidní zábavě nejen pokračovat, a dokonce i přitvrdit.
     Jeden z mužů začal vstupovat do vozovky a tímto způsobem zastavovat auta. To opakoval až do příjezdu dalšího trolejbusu, který nejenomže zastavil, ale začal do něj i kopat a páčit mu stěrače. Řidič trolejbusu proto na místo znovu přivolal strážníky.
     Hlídka, která na kruhový objezd dorazila vzápětí, na místě trojici sice již nezastihla, ale od operačního strážníka obdržela informaci z městského kamerového systému, že dva z mužů nasedli do vozu taxislužby a odjíždí směrem Prokopovou ulicí. Strážníkům se taxík podařilo dojet, zastavit na mostě Milénia a oba výtržníky zajistit.
      "Protože byl z obou mužů cítit alkohol, byli vyzváni k provedení dechové zkoušky. Té se sedmatřicetiletý muž podrobil až po opakované výzvě s pozitivním výsledkem 1,39 promile. U pětatřicetiletého muže se ji i přes opakované pokusy nepodařilo provést, vědomě ji totiž mařil nedostatečnými výdechy do detekčního přístroje, což odůvodňoval tím, že má astma a bolí jej plíce," popsala tisková mluvčí strážníků. Opilci strážníkům vyhrožovali přivoláním právníků, kterým z místa snaživě telefonovali a také popírali, že by se čehokoli dopustili. V tomto ale měli smůlu, jejich celé jednání zdokumentovala kamera městského systému, jejíž záznam podle mluvčí strážníků jasně prokazuje, že výtržníkem útočícím na trolejbus byl mladší z mužů, zatímco starší společně s dalším mužem přihlížel.
      Celá záležitost bude k dořešení předána správnímu orgánu.


 TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost