Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Nepochopitelný útok na koně ve Zbůchu

Vyděšení koně po zranění kobylky prorazili ohradu a utekli

28. května 2021 17:42 , aktualizace 18:03

Zbraně Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Velice nepříjemné překvapení včera po jedné hodině odpoledne čekalo majitelku koní na pastvině u ulice Seniorů ve Zbůchu, když jí několik místních obyvatel informovalo, že jí z ohrady utekla trojice koní a právě míří k silnici. Žena po upozornění okamžitě vyrazila na místo a koně se jí naštěstí podařilo pochytat dříve, než vběhli na silnici mezi auta.

     Při následné prohlídce ohrad a koní, ale ženu čekal další šok. Koně totiž ohradu prorazili v panice, způsobené člověkem. "Když jsem prohlížela koně, jestli jsou v pořádku, všimla jsem si, že kobylka má na slabině ránu a z ní trčí projektil, asi ze vzduchovky," popsala nám majitelka s tím, že střela naštěstí nebyla hluboko. Způsobila ale splašení kobylky a následně i zbytku stádečka, které potom při úprku prorazilo ohradu. "Mám tu koně přibližně dva roky a nikdy neutekli. Nechápu, proč po nich někdo střílel a samozřejmě jsem se obrátila na policii," doplnila majitelka.

      Tisková mluvčí policie nám případ potvrdila a uvedla, že se jím policisté samozřejmě zabývají a okolnosti zranění koně šetří.


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.