Nepoučitelní zloději

Kriminalistům došla trpělivost a navrhli vzetí do vazby, které soud schválil

čtvrtek 12. května 12:34 , aktualizace 13:50

Krádež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Service

     Někteří pachatelé jsou nepoučitelní a o zlodějích to platí samozřejmě také. To je právě případ muže z Klatovska, který v posledních dnech kvůli krádežím v obchodech skončil ve vazební věznici.

      Tento ne moc úspěšný zloděj se zaměřoval na krádeže v obchodech v Klatovech, ve většině případů ale nebyl příliš úspěšný. 

      V neděli 24. dubna byl ostrahou obchodu v Šumavské ulici přistižen při krádeži dvou balení tvarohu a oplatek.
      Jen o den později ho po osmé hodině ráno přistihla ostraha obchodu v Domažlické ulici, kde chtěl odcizil 19 balení s uzeninami za 1 043 Kč, které si vložil do batohu.
      Ve stejném obchodě byl přistižen i v pondělí 9. května před devátou hodinou ráno, kdy odcizil různé uzeniny, maso, kávu, brambory, mléčné výrobky a různé konzervy v celkové hodnotě 5 792 Kč. Tentokrát byl zadržen policisty z oddělení obecné kriminality.

      Kriminalistům se následným šetřením podařilo muži navíc prokázat ještě další dvě krádeže, konkrétně krádež lahve alkoholu z obchodu v Šumavské ulice ve středu 13. dubna a krádež pracovních LED světel, powerbanky a nožní pumpy z obchodu v Domažlické ulici ze čtvrtka 21. dubna.

      "Sedmadvacetiletý muž z Klatov, který byl v posledních třech letech již za majetkovou trestnou činnost Okresním soudem v Klatovech odsouzen a potrestán, převzal od komisaře usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání pokračujícího přečinu krádež, částečně ve stádiu pokusu. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a za doprovodu policistů převezen do věznice," uvedla tisková mluvčí policie.

      Podobně nepoučitelný je i mladý zloděj z Plzně, kterého minulý měsíc při krádeži přistihla ostraha jedné z drogerií v Plzni.

      "Dvaadvacetiletý muž navštívil v dubnu jednu z plzeňských drogerií na Borech a pod bundu si uschoval dva pánské parfémy v celkové hodnotě 1 500 korun. Prodejnu chtěl opustit bez zaplacení, ale byl zastaven pracovník ostrahy, který ihned kontaktoval policii," popsala tisková mluvčí policie.

      Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a provedenou lustrací i u tohoto zloděje policisté zjistili, že ani tento muž nekradl poprvé, ale že byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Nyní mu v případě prokázání viny hrozí až tři roky odnětí svobody. 

Foto ilustrační ze zadržení jiného zloděje v Plzni

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost