Foto Video

Aktualizujeme: Silnou síť výrobců pervitinu v Plzni zlikvidovala NPC a URNA

Dobře organizovaný gang chrlil pervitin po kilogramech a šéf výrobců si vedl přesný archiv

úterý 13. března 12:32

Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Prestol Holding


     Minulý týden jsme jako jediní z novinářů mohli vidět konec dlouho připravované veliké policejní akce, která rozbila jednu z největších sítí výrobců pervitinu v Plzni. Zatýkalo se na mnoha místech nejen Plzně, ale i jiných krajů a zlikvidovaly se tak dvě kompletní varny schopné produkovat pervitin po kilech.

     Síť byla velice dobře organizovaná od pozice kurýra, vozícího léky z Polska, nákupčího pomocných chemikálií v Česku, samotného vařiče, distributora dodávajícího drogu dealerům dealerům, až po šéfa, který vše velice pečlivě organizoval.
     Po měsících příprav a sledování koncem minulého týdne do Plzně dorazili kriminalisté z Národní protidrogové centrály s podporou Útvaru rychlého nasazení i místních policejních složek a začalo se schylovat k samotné realizaci.

     Realizace propukla na více místech současně, celkem dle našich informací šlo o devět míst. Zatýkalo se úterý po deváté hodině večer v ulici Ostrá Hůrka v Plzni, kde policisté zastavili a zablokovali vozidlo Škoda Fabia modré barvy jedoucí ve směru do Plzně. Ve voze cestovali dva muži a žena.

     Další tým vyrážel sebrat natipovaného pachatele na horní část Americké třídy, jiný tým zase operoval na Nepomucké ulici, kde také v souvislosti s touto velkou operací policisté zablokovali taxík a prováděli zde další úkony.
     "Zrovna jsem jel po Nepomucké do Plzně, když se přede mnou rozblikaly majáky a nějaký taxík tam zablokovalo dohromady asi osm policejních vozů. Zatarasili celou ulici, tak jsem to místo radši objel," popsal nám přímý svědek této části realizace.

      Policisté zahájili podrobné prohlídky vozů, bytů i nebytových prostor a nasazen byl samozřejmě i pes speciálně vycvičený na vyhledávání drog. Ten například ve vozidle v ulici Ostrá Hůrka označil několik míst, na kterých se zřejmě drogy nacházely.
     Akce ale přerostla hranice Plzně, pro jednoho ze šéfů gangu si elitní policejní složky zajely do Starého Plzence a část realizace probíhala také v Ústeckém kraji.

Okrádali šéfa?

     Během samotné realizace se nám podařilo zastihnout i úsměvný okamžik, když policisté zadrželi osobu, která měla zřejmě za úkol transport hotového pervitinu v ceně asi dvě stě tisíc. Policisté balíček s drogou sice v zavazadle našli a zajistili, ale pes značil přítomnost drog dál. Ukázalo se, že tato osoba má ještě další piko ukryté v sáčcích v rukávu a je tedy pravděpodobné, že si „odsypala“ pro vlastní potřebu či na vlastní kšeftíky.

Být pečlivý se v drogovém byznysu nevyplácí!

     Dle našich informací se na jednom z prohledávaných míst museli kriminalisté tvářit jako děti před vánočním stromečkem. Policisté totiž narazili doslova na zlatý důl. Drogový boss byl překvapivě neuvěřitelný pedant a schovával si účtenky i poznámky o každém nákupu i varu. Policisté tak díky pečlivosti muže získali naprosto přesný přehled kdy co nakoupil, kolik z toho uvařil i kolik na tom vydělal.
     Dle našeho zdroje policisté z místa prohlídky odváželi celý mužův archiv v podobě několika šanonů a prý se u toho tvářili velice spokojeně.

     "Během akce bylo zadrženo a obviněno sedm osob, jednalo se o organizovanou skupinu zaměřenou na výrobu amfetaminu a metamfetaminu v čele s hlavním organizátorem. Jednotliví členové této skupiny měli každý na starost jednotlivou činnost a vzájemně se doplňovali. Léky s obsahem psoudoefedrinu skupina obstarávala v Polsku, pomocné látky v České republice a vyrobená droga směřovala na území severních a západních Čech. Nemůžeme ale vyloučit, že směřovala i do zahraničí. Mohu potvrdit, že jsme zlikvidovali dvě varny, každou s produkční schopností v řádu kilogramů drogy," uvedla nám mluvčí Národní protidrogové centrály a potvrdila, že akce se zúčastnili mimo policistů z NPC a zásahové jednotky URNA také policisté Krajského ředitelství Plzeňského kraje, kriminalisté z SKPV Teplice a Děčín, a také Celní správy.

Foto a video: KRIMI-PLZEŇ a PČR

   

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost