Čerstvě propuštěný recidivista nutil ženu k sexu

Hodinu sexuálně obtěžoval ženu na pumpě, zachránil ji až zákazník

pondělí 11. února 15:56 , aktualizace 16:56

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Loni v létě jsme informovali o otřesném zážitku klatovské pumpařky, kterou na noční směně držel a přibližně hodinu sexuálně obtěžoval násilník David Kovácz.
      V sobotu 5. května hodinu po půlnoci vstoupil tento muž do čerpací stanice na okraji Klatov, natlačil za pult obsluhující ženu a snažil se ji přesvědčit k sexu. Ženu přitom držel kolem pasu, za ruce a za pozadí, pokoušel se jí líbat a nakonec se jí tahem za vlasy směrem ke svému přirození snažil donutit alespoň k orálnímu sexu. Celou dobu přitom ženu ujišťoval, že mu to stejně udělá, ale že to bude trvat jen chvilku. 
     Toto peklo žena musela snášet přibližně hodinu, než na pumpu přijel zákazník, který násilníka vyplašil a pak ještě přivolal policii.
     Přivolaná hlídka policie útočníka podle popisu vypátrala a zadržela do pěti minut a ukázalo se, že žena na pumpě byla ve skutečném nebezpečí. Kovácz totiž nejen, že nadýchal 1,6 promile, ale také teprve nedávno vyšel z vězení, kde si odpykával desetiletý trest za pokus o vraždu. Tenkrát šlo o to, že v hádce bodl nožem muže do hrudi a napadený útok přežil pouze díky rychlé lékařské pomoci. 

Do vězení nakonec nemusí

     Kovácz se u soudu ke svému jednání přiznal s tím, že to přehnal s alkoholem, všeho litoval a vysvětloval, že se nyní chová řádně, pracuje a vychovává děti.
     Okresní soud v Klatovech nakonec odsoudil Davida Kovácze pouze k podmíněnému trestu v délce osmi měsíců se zkušební dobou na dva a půl roku. Dle rozhodnutí soudu se Kovácz během této podmínky bude muset vyhýbat alkoholu i jiným návykovým látkám.
     Rozsudek je platný, protože se obě strany vzdaly práva na odvolání.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.