Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Jste pašáci!" srdečně gratulujeme Olarovi i Davidovi

Drogy či výbušniny, Olar hravě nalezne obojí - pojďte se s námi podívat na Policejní mistrovství České republiky psovodů se služebními psy

sobota 23. září 16:31 , aktualizace 16:33

Zvířata


     Minulý týden se konalo Policejní mistrovství České republiky psovodů se služebními psy. Jednalo se již o 29. ročník a tentokrát mistrovství probíhalo v novém výcvikovém středisku pro služební psy v Dobroticích, kde psovodi se svými čtyřnohými parťáky mezi sebou soutěžili po dobu čtyř dnů.

     Letošní ročník byl mimořádně náročný, protože kromě policistů z krajských ředitelství se účastnila i Armáda ČR, Celní Správa ČR, Vězeňská služba ČR a Vojenská policie. Kromě těchto hostů byli přizváni i psovodi ze zahraničí, konkrétně z Polska, Rakouska a Slovenska. Jednalo se tak o nejprestižnější klání psovodů nejenom v České republice, ale zároveň i evropských států.

      "Pořadatelé tímto vytvořili velké konkurenční prostředí a závodu se účastnilo 41 psovodů se svými psy. Toto mistrovství bylo určeno pro všestranné psy a specialisty s tím, že letošní ročník patřil specialistům na drogy a výbušniny. Ten další tak bude určen pro všestranné psy, kteří budou soutěžit v odlišných disciplínách," vysvětlil nám mluvčí policie.

      Soutěžilo se v šesti disciplínách, které dostatečně prověřily komplexní připravenost psovodů a jejich čtyřnohých svěřenců. 

     Soutěžící se tak museli vypořádat s vyhledáním výbušnin nebo drog v objektech, na nákladní automobilové technice, zavazadlech, kolejích i venkovních terénech, kdy se po celou dobu potýkali s extrémními teplotami, které v průběhu závodu panovaly.

      Byla to přehlídka vynikajících výkonů jak ze strany psů a psovodů, tak také ze strany rozhodčích a zároveň všech členů realizačních týmů a celého technického zabezpečení těchto přeborů.

     Letos vyhrála soutěž fenka Violka vedená psovodem mjr. Mgr. Jiřím Gregovským z KŘP Zlínského kraje a získala tak titul Mistra České republiky.

     I pro účastníky z Plzeňského kraje však byl výsledek výborný, protože z 23 zúčastněných družstev naši psovodi skončili na 4. místě. Co se týče jednotlivců, tak v kategorii vyhledávání návykových látek jsme obsadili 9. místo z 21 soutěžících a v kategorii vyhledávání výbušnin pak skvělé 3. místo z celkem 20 účastníků.
     Tohoto skvělého umístění dosáhl osmiletý pes Olar společně se svým pánem Davidem.

      Za zmínku stojí i fakt, že v roce 2019 zvítězilo družstvo specialistů právě z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.

     Příští rok se uskuteční jubilejní 30. ročník tohoto mistrovství a dle výše zmíněných pravidel by měli soutěžit všestranní psi ve svých disciplínách.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.