Omyl vyvolal paniku v Tachově

Není důvod k obavám, děti skutečně nikdo do auta nelákal!

8. listopadu 2019 15:20

     Na tachovské policisty se včerejšího dne obrátili rodiče nezletilého chlapce s tím, že měl být svědkem události na tachovském autobusovém nádraží, při které měl v blízkosti zastávky neznámý muž zastavit s osobním vozidlem a lákat tři neznámá děvčata do vozidla.
     "Policisté tuto informaci začali prověřovat a zjistili, že se nezakládá zcela na pravdě. Jednání neznámého muže, kterého byl malý chlapec svědkem, nebylo směřováno k dívkám čekajícím na autobus, nýbrž k jeho bývalé partnerce, která se na autobusové zastávce také nacházela," uvedla mluvčí policistů s tím, že policisté by v tomto případě chtěli uklidnit rodiče dětí, které celou situaci rozebírají již na sociálních sítích, a celou věc uvést na pravou míru.
     Rodičům chlapce policie děkuje za to, že informaci nebrali na lehkou váhu, nebyli lhostejní a s důvěrou se obrátili na policisty. Ne vždy se může jednat o takové nedorozumění a mylné pochopení dané situace.     
     Zároveň policisté rodičům radí, aby své děti informovali o možných rizicích spojených s komunikací dětí s neznámými osobami a připomněli jim obecné základy bezpečného chování.