Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Opět probíhá evakuace soudu a okolí

Anonym znovu nahlásil uložení NVS v budově Krajského soudu v Plzni

12. května 2021 12:37 , aktualizace 13:36

     Dnes v poledne opět ohlásil zatím neznámý anonym uložení NVS v budově Krajského soudu v Plzni ve Veleslavínově ulici. Na místo znovu vyjeli policisté, kriminalisté, psovod se psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin a tentokrát i hasiči z Plzně středu i Košutky.


     Momentálně probíhá evakuace desítek lidí a vše bohužel komplikuje počasí, takže lidé musí na ulici do deště. Policisté právě teď zahajují prohlídku budovy.

     Zatím čekáme na vyjádření policie a informace máme bohužel pouze z místa.

Aktualizace: 

13,10 h  Akce na místě ukončena, nástražný výbušný systém nebyl v budově nalezen. Policisté se případem nadále zabývají a po pachateli pátrají.


Před šesti dny

Poslední nahlášení nástražného výbušného systému zde bylo před pouhými šesti dny

     Ve čtvrtek 6. května dopoledne po desáté hodině ohlásil zatím neznámý anonym uložení NVS v budově Krajského soudu v Plzni ve Veleslavínově ulici.


     Na místo proto okamžitě vyjeli policisté, kriminalisté a psovod se psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin. Byly uzavřeny části ulic Dominikánská i Veleslavínova a z budovy soudu bylo evakuováno asi dvě stě osob. Policisté právě pečlivě prohledávají budovu soudu, zaparkovaná vozidla i přilehlé pozemky. Po pachateli telefonátu policie intenzivně pátrá a na místě probíhají procesní úkony.

Aktualizace: 

11,30  h Akce na místě ukončena, připravujeme podrobnosti

12,00  h Půl hodiny před polednem byl provoz soudu obnoven, nástražný výbušný systém nebyl v budově nalezen. Policisté se případem nadále zabývají.

1 foto: čtenářka, další KP, poslední dvě PČR