Opilec bez řidičáku opakovaně ohrozil plzeňáky autem

Opilce zadrželi v autě s více než dvěma promile, o týden později vyrazil opilý znovu a tentokrát s náklaďákem

14. července 2017 19:48, aktualizace pátek 14. července 19:51

Alkohol

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pátek 7. července v pravé poledne si všimla hlídka městské policie motorového vozidla Škoda Fábia, jehož řidič se dopustil přestupku tím, že nerespektoval dopravní značení a to zákaz vjezdu všech vozidel z ulice Mikulášská do ulice Slovanská.
     Strážníci proto vozidlo zastavili použitím výstražného světleného a zvukového majáku na střeše služebního vozidla. Řidič na to reagoval tak, že snížil rychlost vozidla a následně ještě dvakrát odbočil, až dojel na prašné parkoviště, kde zhasl světla a vypnul motor.
     Strážníci k muži přistoupili a požádali ho o prokázání totožnosti, ten jim sdělil, že žádné doklady u sebe nemá, má vyslovený zákaz řízení a na otázku, zda požil před jízdou alkohol, odpověděl, dvě až tři piva. Dechovou zkouškou bylo u šestačtyřicetiletého muže zjištěno 2,60 promile. Na místo proto byla přivolána Policie ČR, která opilému řidiči vyslovila zákaz další jízdy a dále si celou věc přebrala k dalšímu šetření.
     Pokud byste mysleli, že muž se nad sebou zamyslí, mýlili byste se. Ten samý muž včera večer usedl opět za volant a nyní dokonce nákladního vozu Iveco.
     Hlídka si totiž všimla nákladního vozidla, které vjelo do zákazu vjezdu směrem z ulice Revoluční do ulice Dlouhá. Pak si svoji chybu nejspíše uvědomil, snažil se otočit zpět a jel částečně v protisměru. Když řidiče strážníci zastavili, dotyčný muž opět klidně uvedl, že nemá řidičský průkaz a ačkoli z ně alkohol táhl jako ze sudu, tak s orientační dechovou zkouškou nesouhlasí.
     Na místo proto byla opět přivolána Policie ČR a celou věc si opět převzala k dořešení.


Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.