Foto

Opilec se dvěma promile ukradl nakladač a jel se projet po Plzni

Naprosto neuvěřitelný případ nyní dořešila plzeňská policie

17. května 2018 13:50 , aktualizace 14:28

Partner článku – Prestol Holding

     Vše začalo v sobotu 7. dubna krátce před devátou hodinou večer, když značně opilý muž našel na stavbě v Lochotínské ulici pod mostem nezamčený nakladač, do kterého následně nastoupil. Muži se dokonce podařilo stroj nastartovat a tak s ním vyrazil na projížďku po noční Plzni.
     Muž se jel naštěstí projet pouze po okolních ulicích, takže nikoho nestihl zranit a pak se i s nakladačem vrátil zpět na stavbu. Zde stroj zastavil, vypnul a pak zavolal na linku 158, kde nahlásil, že na dané stavbě se nachází otevřený pracovní stroj.   
     "Přivolaní policisté na místě zjistili, že
sedmadvacetiletý muž se měl s daným strojem projíždět a dále pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu.
     Provedená dechová zkouška na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu byla u muže pozitivní a naměřená hodnota na přístroji ukázala přes dvě promile.
     Na místě se "řidič" dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení,"
popsala nepochopitelné jednání mluvčí policie.

      Jenže neuvěřitelný příběh zdaleka ještě nekončí. Přibližně o dvě hodiny po propuštění, tedy již v brzkých ranních hodinách, se muž na místo stavby vrátil zpět a opět vyhledal "svůj" nakladač.
     Stroj ale již mezitím zamkli, což muže naštvalo a rozhodl se do něj vloupat. "Při několika marných pokusech o vloupání, kdy muž poškodil stroj na více místech z venku i uvnitř, se pachatel do interiéru kabiny stroje doslova protáhl vzniklým otvorem o velikosti 50 x 35 cm," pokračovala v popisu nočního řádění muže mluvčí policistů a doplnila, že z kabiny odcizil práškový hasicí přístroj, kovovou pákovou maznici a tři plastové kartuše s mazivem.

     Svým jednáním tak muž způsobil celkovou hmotnou škodu ve výši 20 100 korun. Policisté muži nyní sdělili podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci, krádež a poškození cizí věci a případem se dále zabývají.
     V případě uznání viny hrozí podezřelému v pravomocném rozhodnutí až dvouletý trest odnětí svobody.

Foto: PČR - odcizený (a zase vrácený) nakladač

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost