Foto

Ochranka zřejmě bezdůvodně seřezala zloděje

Útok před Galerií Slovany byl tak silný, že krev přijeli oplachovat z chodníku hasiči

středa 6. března 13:19 , aktualizace 14:57

Alkohol Krádež Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Ke zřejmě zcela zbytečnému zbití muže, které dle všeho skončí před soudem, došlo včera večer před Galerií Slovany v Plzni. Náhodný kolemjdoucí sem přivolal policii poté, co před hlavním vstupem do galerie viděl muže bít jiného kovovým obuškem. Policejní hlídka okamžitě vyjela na místo, nalezla zde ležet zraněného muže a tak samozřejmě policisté zahájili šetření, co se zde stalo.
     Podle zjištění policie vše začalo krádeží, kdy v Galerii Slovany, která i po uzavření obchodů zůstává veřejnosti přístupná kvůli posilovně v horním patře, muž pod vlivem alkoholu ze stánku firmy Cello odcizil stojan asi se stovkou pouzder na mobilní telefony v ceně přibližně 30 tisíc. Muž s lupem vyšel před Galerii do Francouzské ulice, kde byl zastaven členem ostrahy. Ten zloděje vyzval, aby ukradený stojan odevzdal, což muž podle tiskové mluvčí policie bez odporu udělal.
     Až potud by bylo vše v pořádku, na zadržení pachatele krádeže má plné právo nejen bezpečnostní služba, ale samozřejmě také každý běžný občan, jehož práva se od práv ostrahy nijak neliší. Jenže pak strážnému zřejmě ujely nervy a zloděje se značnou intenzitou bezdůvodně napadl."Sedmadvacetiletý pracovník bezpečnostní agentury následně muže, aniž by se ten jakkoli bránil, napadl teleskopickým obuškem a způsobil mu zranění, kvůli kterým musela být přivolána lékařská pomoc. Zraněného muže pak přivolaní záchranáři transportovali do nemocnice," popsala mluvčí policie. 
     Rozsah zranění muže znám není, ale ke smytí krve z chodníku museli být přivoláni hasiči, kteří ji oplachovali hadicí. Dle našich informací má policie k dispozici i kamerové záznamy, které mají prokazovat, jak intenzitu útoku, tak především jeho bezdůvodnost.
     Zloděj, kterému policisté při dechové zkoušce naměřili 1,61 promile alkoholu, tak bude stíhán za krádež, ale pracovník bezpečnostní agentury nyní čelí podezření z výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví.

Úvodní foto ilustrační

 


     
     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.