Foto

Se třemi promile kolo Liberta nezvládl

Cyklistu transportovali do nemocnice, kolo zřejmě k obecnímu kováři

pondělí 30. března 17:35 , aktualizace 17:35

Alkohol Cyklista Nehody

Partner článku – Mraknet

     Na cestu se v pátek 27. března odpoledne řádně posilnil cyklista na Domažlicku, usedl na svého veterána a vyjel. 
     Muž jel po páté hodině odpoledne na jízdním kole Liberta, které je prakticky již starožitností, po silnici mezi Blížejovem a Přívozcem, když na rovném úseku nezvládl řízení a havaroval. Při havárii navíc utrpěl zranění, se kterým musel být transportován do nemocnice ve Stodu. 
     Předtím se ale ještě podrobil dechové zkoušce na alkohol. "Osmačtyřicetiletý muž se podrobil měření elektronickým přístrojem, které bylo s pozitivním výsledkem 2,96 promile alkoholu v krvi. Cyklista přiznal požití alkoholu před jízdou a s naměřenými hodnotami souhlasil," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že havárii dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích. 

     V souvislosti s tímto případem je třeba zopakovat, že stejně jako řidič motorového vozidla ani cyklista nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku před jízdou, během jízdy nebo v době, kdy mohl být pod jejich vlivem.
     Cyklista pod vlivem alkoholu jednoznačně vykonává činnost, při níž by mohl ohrozit život či zdraví lidí nebo poškodit majetek. Tím se dopouští přestupku, nebo trestného činu. Za přestupek mu může být uložena pokuta až do výše 50 tisíc korun.
     Závažnější jednání opilého cyklisty může být kvalifikováno jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Foto: PČR

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.