Opilý mladík na kole blokoval tramvaj

Měla to být pomsta za nevpuštění do soupravy

16. května 2018 13:38 , aktualizace 15:10

Alkohol Cyklista Doprava Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych

     U kuriózního případu museli zasahovat strážníci dnes brzy ráno, když byli vysláni k mladému cyklistovi, který jízdou na kole blokoval tramvajovou soupravu mířící na Skvrňany.
     Vše začalo na Vejprnické ulici, kde opilý mladík s kolem chtěl nastoupit do tramvaje. Řidič tramvaje, zřejmě kvůli mladíkově stavu a hlavně vzhledem k tomu, že kola se smí vozit v MHD pouze o víkendu a svátcích a to pouze se svolením řidiče, mu nastoupit zabránil.
     Mladík v uražené pýše se rozhodl řidiči pomstít a tak cestu dále na Skvrňany zahájil po vlastní ose, právě před tramvají.
     Vzhledem k tomu, že cyklista na kole tím samozřejmě zdržoval dopravu, byli na místo přivoláni strážníci, kteří muže zastavili na zastávce Karla Steinera. 
     "Protože z cyklistova dechu byl cítit alkohol, byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce. Výsledkem byla naměřená hodnota 1,25 promile. Celá věc bude podstoupena k dořešení na Magistrát města Plzně, Úřad správních agend, Odbor správních činností, oddělení dopravních přestupků," uvedla tisková mluvčí strážníků.

Foto ilustrační


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.