Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Opilý mladík za volantem vozu si zabil spolujezdce - oba byli Ukrajinci

O život těžce zraněného mladého muže bojovali policisté, hasiči i záchranáři, bohužel ale neměli šanci

Autor: Jana Holá úterý 7. května 15:44 , aktualizace čtvrtek 9. května 21:36

Alkohol Nehody Smrt


     V noci na dnešek kolem jedenácté hodiny došlo v Jáchymovské ulici v Karlových Varech k velice vážné dopravní nehodě, během které osobní vůz Škoda doslova přeletěl svodidla a skončil ve svahu.
     Z místa bylo hlášeno vážné zranění dvou osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. 

     Jako první dorazili policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary - Rybáře, kteří u jednadvacetiletého spolujezdce v bezvědomí ihned zahájili resuscitaci, k policistům se přidali i hasiči a společně pokračovali až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby. 

     Bohužel se ale ukázalo, že mladý muž utrpěl rozsáhlá zranění neslučitelná se životem, takže mu již nebylo možno nijak pomoci a lékař tak mohl již jen konstatovat jeho smrt.
     Druhý mladý muž, který vozidlo řídil, vyvázl prakticky bez zranění a oba byli Ukrajinci.

     "Záchranáři pokračovali v zahájené nepřímé srdeční masáži, bohužel ale pro rozsáhlá zranění se u muže obnovit životní funkce nepodařilo," potvrdil nám mluvčí záchranářů.

     "Hasiči z karlovarské stanice po příjezdu na místo události zahájili společně s kolegy policisty oživovací pokusy, ve kterých pokračovali i po příjezdu posádky záchranné služby do doby, než lékař konstatoval, že osobě již není možné pomoct. Hasiči následně zajistili místo nehody, provoz byl po dobu záchranných prací a následného vyšetřování nehody ze strany policie zcela uzavřený," uvedl mluvčí hasičů.

     Jak k nehodě došlo nám pak popsal mluvčí policie: "Jednadvacetiletý řidič vozidla značky Škoda jedoucí Jáchymovskou ulicí při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost a s vozidlem dostal smyk. Následně narazil do betonových svodidel, které prorazil a poté ještě narazil do svahu."

     Ukázalo se, že jednou z příčin nehody byla i řidičova silná opilost. "Policisté u jednadvacetiletého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,03 promile. Karlovarští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnil mluvčí policie s tím, že přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou nadále v šetření kriminalistů.

Foto PČR, HZS