Foto Video

Omluvenkou vše skutečně vyřešit nelze

"Aby ho rakovina...!" a ve "spravedlivém" hněvu šel zabít souseda práskače

15. února 2021 14:39 , aktualizace úterý 16. února 11:52

Alkohol Městská policie

Partner článku – TUEBOR General Service

    Když muž plánoval oslavu čtyřicátin své ženy, předpokládal, že se vše zvrhne a dojde k narušování nočního klidu. Přemýšlel, jak z toho ven a pak vymyslel skutečně kuriózní řešení. Na nástěnku domu, kde bydlel, tedy v Plzni v Plachého ulici, nalepil krasopisně napsané oznámení o plánované oslavě, které zároveň považoval za dostatečnou omluvenku hříchů budoucích.

     Oslava běžela dle plánu, hosté se bavili, muzika duněla a rozjařený řev se šířil celým vnitroblokem. V jedenáct večer to již obyvatelé okolních domů nemohli vydržet a začali volat na linku 156 Městské policie Plzeň. Strážníci na místo vyjeli a celou věc vyřešili domluvou, účastníci byli poučeni, že se mají ztišit a tím mohla celá věc skončit.
     Bohužel, když strážníci dům opouštěli, začalo se z chodby ozývat bušení na dveře a hlasité, velice vulgární nadávky. Strážníci se proto do domu vrátili a zjistili, že původcem virválu je rozhořčený obyvatel bytu, kde předtím zasahovali. Muž narozený v roce 1987 totiž došel k názoru, že strážníky na něj zavolal soused, a protože o plánované oslavě narozenin zanechal u dveří domu výše uvedenou omluvenku, pojal to jako velikou osobní křivdu, kterou si vyrazil se sousedem vyřídit ručně. Bohužel ho ani nenapadlo, že oznámení o nesnesitelném hluku strážníci neobdrželi od tohoto souseda, ale od obyvatel sousedních domů.

    Vzhledem k tomu, že strážníkům se podařilo včas zabránit potrestání nevinného souseda, mimo řevu k ničemu dalšímu nedošlo a samozřejmě nechtěli ženě na narozeniny odvézt manžela, muže pouze uklidnili a vysvětlili mu, že nejlepší bude jít se ze všeho vyspat.
    "Strážníci na místě celou situaci zklidnili a účastníky náležitě poučili," popsala tisková mluvčí strážníků. Muži sice chvíli trvalo, než pochopil, že přestřelil, ale uklidnil se, omluvil a oslavu ukončil.


 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost