Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Sedmnáctiletý mladík podvedl jednatřicet lidí

Mladík prostřednictvím inzerátů na sociálních sítích okrádal desítky lidí více než rok

Autor: Jana Holá pátek 8. března 15:56 , aktualizace 15:56

Podvodníci Zadržení pachatele

     Sedmnáctiletý mladík si v listopadu roku 2022 vymyslel zajímavý přivýdělek a začal prostřednictvím inzerátů na sociálních sítích okrádat zájemce o nákup zboží.

     "Obviněný, dnes již osmnáctiletý muž nabízel na sociálních sítích prostřednictvím inzerátů různé druhy zboží. Jednalo se například o značkovou obuv, zesilovač nebo mobilní telefon. Mladík si po krátké komunikaci nechal od poškozených zaslat na účet zálohu nebo rovnou celou částku, za kterou zboží nabízel. Následně přestal s kupujícími komunikovat, zboží nedodal a peníze jim nevrátil. Pouze ve dvou případech poslal poškozeným balíček. Uvnitř se ovšem nenacházelo objednané zboží. Mladý muž do zásilky zabalil například láhev limonády nebo reklamní letáky. Mladík si tak celkem přišel na bezmála 112 tisíc korun," popsala nám jednání mladého muže mluvčí policie s tím, že mladík takto podvodně jednal až do konce roku 2023.

     "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne," říká se a v tomto případě to platí dvojnásobně. Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality Městského ředitelství policie Plzeň muže na začátku tohoto roku vypátrali, usvědčili a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujícího trestného činu podvod.  

      Kriminalisté zatím ví o jednatřiceti podvedených lidech, ale samozřejmě není vyloučeno, že se další ještě přihlásí.

Foto: ilustračníLe Fleur

Děláme moderní svatby, akce a další oslavy. Zajistíme vám květinovou výzdobu, ale také doplňky a další dekorace. Dodáváme kytky do kaváren, pokojovky do firem a rozvážíme vázané květiny a drobné dárky po Plzni a okolí. Vytvoříme pro vás také smuteční vazbu.