Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Tak to se moc nepovedlo: Poškozený most, půlmilionová škoda a uzavřená silnice

Nepozornost řidiče kamionu zkomplikovala stavbu mostu i dopravu v širokém okolí

10. ledna 2023 11:52 , aktualizace 12:06

Doprava Nehody

     Nepozornost řidiče na několik dní uzavřela ulici K Letišti vedoucí z Klatov směrem na Nepomuk.

     "V pátek před čtvrtou hodinou odpoledne řidič narozený v roce 1972 jel s nákladní jízdní soupravu složenou z nákladního vozidla tovární značky Mercedes - Benz a návěsu tovární značky Kotschenreuther po ulici K Letišti v obci Klatovy ve směru do centra, kdy asi 80 metrů za značkou obec Klatovy nerespektoval svislé dopravní značení Zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez s hodnotou 4,2 m, vjel pod mostní konstrukci, která je ve výstavbě, a převáženým nákladem o ni zachytil," popsala nám nehodu tisková mluvčí policie. 

      Vlivem nárazu těžkého vozu se několik stropních ocelových traverz posunulo a dvě dokonce sesunuly, přičemž jejich pád zachytily betonové citybloky na okraji vozovky.

      Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, k nehodě proto vyjížděli jen hasiči a policisté. Hasiči zajistili místo události, policisté u řidiče na místě vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou a nehodou se dále zabývají. 

      Vysoká je ale způsobená škoda a silnice musela být až do provedení opravy mostu uzavřena. Objízdná trasa byla stanovena přes komunikaci II/191, a to přes Klatovy, Bolešiny a Ostřetice.

      Podle Ředitelství silnic a dálnic bylo poškozeno podskružení mostu, bednění a betonová svodidla, je třeba ale ještě odborná prohlídka, zda nedošlo k i poškození trvalých částí mostní konstrukce. Podle tiskové mluvčí policie byla škoda na konstrukci a převáženém nákladu předběžně odhadnuta na půl milionu korun.

Foto PČR a HZS

      

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost