Foto

Pěstírnu "krmil" ukradenou elektřinou

Toxi tým odhalil pěstírnu v domě na Slovanech

26. listopadu 2021 17:54 , aktualizace 17:54

Drogy

Partner článku – Jídlonoš

     Kriminalisté z plzeňského Toxi týmu vypátrali v suterénu rodinného domu v Plzni na Slovanech nelegální indoorovou pěstírnu konopí. 
     "Během provádění domovní prohlídky policisté nalezli 189 kusů vrostlých rostlin a 64 kusů sazenic rostlin konopí. Převážná většina vzrostlých rostlin dosahovala vzrůstu 60 až 70 cm," popsala tisková mluvčí policie.

     Překvapenému pěstiteli policisté během zásahu zabavili samozřejmě nejen všechny rostliny, které odeslali ke znaleckému zkoumání, ale i kompletní funkční zařízení, včetně elektroinstalace, chemikálií a dalších předmětů určených k nedovolené výrobě psychotropní látky s obsahem THC.
     "Dále policisté v domě nalezli a zajistili sušinu rostlin konopí v pytli a plastových dózách, finanční hotovost ve výši 268 tisíc korun a i pytle se zbytky rostlinného materiálu z předchozích sklizní,"
doplnila mluvčí policie s tím, že při prováděných úkonech na místě policisté odhalili i důmyslně zamaskovaný neoprávněný odběr elektřiny.

     V souvislosti s tímto případem policisté zadrželi jednoho podezřelého ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Kriminalisté se případem dále zabývají.

Foto PČR

 


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí