Pětikilová kýta šunky a čtyřicet tisíc v hotovosti

Majitel vozu byl nepoučitelný a tak se zloděj poměje

úterý 26. ledna 16:28 , aktualizace 16:43

Partner článku – Delta Plzeň

     Policisté z OOP Plzeň Slovany vyjížděli k vloupání do zaparkovaného vozu VW Touran, ke kterému došlo v noci z neděle na pondělí 25. ledna. Když jim poškozený uvedl co vše ve voze měl, zřejmě nevěřili svým uším. "Z auta si pachatel odnesl mimo jiné pětikilovou kýtu španělské sušené šunky, láhev vína, lyžařské oblečení včetně šály a finanční hotovost ve výši čtyřicet tisíc korun," uvedla mluvčí plzeňských policistů a tím, že její kolegové již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a po pachateli pátrají. 

Policisté opakovaně varují řidiče

     Stoprocentní ochrana vozidla před vloupáním sice neexistuje, ale existují opatření, kterými můžete pravděpodobnost krádeže věcí z aut výrazně snížit. V první řadě je důležité řídit se sloganem „Auto není trezor“ a ve vozidle nenechávat žádné věci. Netýká se to jen cenných předmětů, mobilních telefonů, navigace, počítačové techniky a podobně. V autě nenechávejte ani kabelky, nákupní tašky, oblečení nebo alkohol. 

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.