Foto

Smutný pochod na stadion

"Pochod za Víťu" - plzeňští fanoušci uctili památku mrtvého kamaráda

11. srpna 2019 17:39 , aktualizace 17:55


Aktualizujeme: 

     Mluvčí středočeské policie dnes odmítla k případu prozradit nové informace, tedy prvořadě, jaký byl motiv útoku. Potvrdila pouze včerejší informace, že podezřelého zadrželi a rozhoduje se o jeho vzetí do vazby. Zdroj z místa pak potvrdil, že celý incident započal až po prohraném fotbalovém zápase, který sledovali v restauraci a pak se přesunul ven.
     Plzeňští fanoušci pak dnes uspořádali "Pochod za Víťu", který začal na náměstí Republiky. Fanoušci a Víťovi přátelé se poté pokojně přesunuli před stadion, kde skandovali jméno mrtvého kamaráda a zapálili svíčky.

Původní článek:

     V noci ze čtvrtka na pátek přišel tragicky o život v Bakalářské pivnici v Husově ulici v Kutné Hoře mladý fanoušek plzeňské Viktorky Vít „Kulkis“ K.
     Dle zatím z oficiálních zdrojů nepotvrzené zprávy měl Vít jít do této pivnice sledovat pohárové fotbalové utkání a protože byl fanoušek Plzně, měl být údajně napaden. Policie tento motiv útoku zatím nepotvrdila a k tomuto hrůznému činu uvedla pouze toto: "Ve čtvrtek krátce před půlnocí došlo v jednom z restauračních zařízení v Kutné Hoře k potyčce dvou mužů, rvačka pak pokračovala ještě venku.“ 
     Do Víta pak měl, podle našeho zdroje, útočník opakovaně bít a kopat na zemi a ten tak utrpěl rozsáhlá zranění hlavy a hrudníku.
     Po příjezdu záchranářů musel být napojen na umělou plicní ventilaci byl v bezvědomí transportován do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Bohužel přes veškeré úsilí lékařů zde včera zemřel.
     Policisté podezřelého zadrželi, zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví s následkem smrti a podali podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení hrozí pachateli osm až šestnáct let vězení.
     V Plzni se před stadionem Viktoria Plzeň schází fanoušci a zapalují svíčky.