"Já řidičák ještě nemám, teprve dělám autoškolu!"

Jízda pod vlivem alkoholu nebo rovnou bez řidičáku

17. dubna 2018 12:57 , aktualizace 13:02

Alkohol Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Ani poslední dny nebyly výjimkou a po Plzni opět jezdili řidiči pod vlivem alkoholu. Celkem byli zadrženi čtyři a dva případy vám přinášíme podrobně.

     V sobotu dopoledne se hlídce strážníků zdálo podezřelé chování řidiče vozu Škoda Octavia na křižovatce v Lobezské ulici. Strážníci tedy vůz zastavili a vyzvali řidiče k předložení dokladů. Během kontroly byl z řidiče cítit alkohol a proto strážníci provedli dechovou zkoušku, která jejich odhad potvrdila.
     "Dechová zkouška, které se řidič podrobil, prokázala 1,02 promile alkoholu v krvi. K dalšímu šetření si věc převzala přivolaná hlídka PČR," komentovala mluvčí městské policie.

     V noci ze soboty na neděli si hlídka městské policie na Denisově nábřeží všimla potácejícího se muže, který se snažil vytlačit z parkovacího místa neosvětlené vozidlo, za jízdy do něj nasednout a nastartovat. Strážníci neváhali a řidiče vozidla Opel Astra ihned zastavili. Během kontroly z muže za volantem cítili alkohol a i když řidič tvrdil, že před jízdou nepil, nebylo mu to nic platné. Před vykonáním testu pak přiznal, že něco málo před jízdou vypil.
     "Při dechové zkoušce byla řidiči naměřena hodnota 1,14 promile alkoholu v krvi," uvedla mluvčí městské policie. 

Já řidičák ještě nemám, teprve dělám autoškolu!

     V noci z pondělí na úterý zastavila hlídka městské policie z Bor řidiče, který projížděl ulicí Edvarda Beneše směrem k Tyršovu mostu bez zapnutých světel.
     Mladého muže strážníci vyzvali, aby předložil doklady potřebné k řízení auta. Řidičský průkaz ale mladík neměl, podle svých slov si ho teprve dělá. Neměl však u sebe ani ostatní doklady, které by prokázaly jeho totožnost. Sdělil tedy strážníkům své osobní údaje a ti k případu zavolali hlídku Policie. 
     Mluvčí městské policie k případu uvedla: "Přivolaní policisté potvrdili identitu sedmnáctiletého mladíka z Rokycan a zakázali mu v jízdě pokračovat. Záležitost bude podstoupena správnímu orgánu."
     

Foto: IlustračníBezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.