Podvodník z Rokycanska se skrýval na Kostarice

Muž, který způsobil škodu za miliony korun, je nyní ve vazbě

čtvrtek 26. ledna 14:55

Podvodníci Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Mimořádný úspěch se v posledních měsících podařil kriminalistům, kterým se po několika letech unikání spravedlnosti podařilo zadržet podvodníka z Rokycanska.

     "Od roku 2017 pracovali kriminalisté odboru hospodářské kriminality intenzivně na případu podvodu, ve kterém zahájili trestní stíhání čtyřiašedesátiletého muže, jehož obvinili ze spáchání z pokračujícího zločinu podvod.
     Toho se dopustil jako jednatel a jediný společník firmy, když vylákal pohonné hmoty od podnikající fyzické osoby, aniž by za ně zaplatil. Nejprve jednal tak, aby získal důvěru, a předstíral finanční solventnost, poté objednal 272 tisíc litrů motorové nafty, která byla dovezena a přečerpána do nádrží čerpací stanice na Rokycansku, kterou si předtím pronajal. Faktury vystavené k objednávkám nafty ale ve lhůtách splatnosti ani nikdy později neuhradil, čímž se obohatil o 7 600 000 korun,"
popsala tisková mluvčí policie.

     Místo aby dluhy zaplatil, odcestoval podvodník do zahraničí. "Krajští kriminalisté se pokoušeli několik let zajistit obviněného pro účely trestního řízení. V průběhu prověřování zjistili, že se muž zdržuje na území Kostariky, vyhlásili proto pátrání a soud vydal Evropský zatýkací rozkaz.
     V červnu 2022 byl na základě žádosti českých justičních orgánů muž zadržen kostarickou policejní složkou, umístěn do vazby a na základě extradice předán českým orgánům. Po osmi měsících ve vazbě v Kostarice byl předán českým policistům, na letišti v Praze byl poté zadržen a umístěn do policejní cely,"
doplnila mluvčí policie s tím, že kriminalisté poté státnímu zástupci podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.
     Rokycanský soud akceptoval návrh státního zástupce, a tak byl obviněný převezen do vazební věznice, kde si počká na soud. Za to, že svým jednáním způsobil značnou škodu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Foto ilustrační z podobného předání


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.